• |
ide | kryesore

Basha: Holokausti që Rama po kryen ndaj shqiptarëve

Lajme, Të fundit

Lulzim Basha deklaroi se Edi Rama po përdor metoda naziste spastrimi ndaj shqiptarëve. “Holokaust” e quan kreu i Partisë Demokratike, vendimin e qeverisë së Ramës për të hequr nga ndihma ekonomike mijëra familje shqiptare.


Sipas Bashës, me vullnetin e Ramës si kryeministër, mijëra famlije shqiptare janë çuar drejt emigracionit. Duke folur nga selia e PD-së para kamerave, Basha deklaroi se Partia Demokratike do të kërkojë mocion me debat për ‘këtë skenar naziskin të Ramës’.


“Mijera familje shqiptare jane hequr nga ndihma ekonomike. Perjashtimi eshte kriminal. Jemi vendi i vetem ne Europe qe ka cuar drejt emigracionit me vullnetin e Rames kryeminister mijera shqiptare. Rama po perdor metoda naziste, spastrimi ndaj shqiptareve. Nje prej tyre eshte heqja nga skema e ndihmes ekonomike. U bej thirrje mediave ta vendosin kete “Holokaust” ne qender te vemendjes ae tyre. Ministrja eshte ne kushtet per t’u cuar per ndjekje penale, sepse ka shperdoruar detyren, sepse nuk na ka dhene informacion brenda dy javeve per skemen dhe kriteret e ndihmes. PD do te kerkoje mocion me debat per kete skenar naziskin te Rames”,- u shpreh Lulzim Basha.


1 Comment

  1. leri o bash ,se derrat,lopet,gicat e delet jan mesuar te hajn bar eneri e tashem lesh negjmije me te dhjera rame pas nje mbidoze kokaine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.