• |
ide | kryesore

(FOTO) Shkatërrohet banda e kokainës në Itali, 6 shqiptarë në pranga

Lajme

Policia italiane në Raguza ka shkatërruar një rrjet të shpërndarjes së kokainës dhe hashashit, ndërsa në pranga janë vendosur 12 persona mes të cilëve 6 shqiptarë.


Pjesa më e madhe e të arrestuarve janë të rinj dhe dy prej tyre janë nën moshën 18 vjeç. Hetimi për grupin kriminal ka nisur që në pranverën e vitit të kaluar. Ata shpërndanin kokainë në qytet madje dhe tek vajzat e reja të cilat shpesh ofronin favore seksuale në mungesë të parave, njofton media italiane meridionews.


Shqiptarët e arrestuar janë: Elvis Maloku, 20 vjeç; Alandro Maloku, 21 vjeç; Erion Rapaj, 26 vjeç; H.D, 24 vjeç; H.S, 24 vjeç dhe Z.A, 18 vjeç.

1 OK
2 OK
OK 3
OK 4


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *