• |
ide | kryesore

Sërish largime nga LSI, këshilltarja e Këshillit Bashkiak në Kukës i bashkohet PS

Lajme, Të fundit

Lëvizja Socialiste për Integrim vijon të “tronditet” në të gjithë qytetet, ku lëvizja më e fundit është shënuar në Kukës, aty ku këshilltarja e Këshillit bashkiak, e vetmja grua nga radhët e LSI-së, Zarie Visha është larguar nga kjo forcë politike duke iu bashkuar Partisë Socialiste.


Në një deklaratë për mediat, ajo bën të ditur vendimin e saj, duke theksuar se prej kohësh LSI-ja e ka humbur orientimin e saj për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian, duke bllokuar bashkë me Partinë Demokratike këtë proces jetik për vendin.Më tej, Visha thekson se LSI dhe PD po mbajnë peng të ardhmen europiane të Shqipërisë. Ajo iu bën thirrje të gjithë anëtarëve të partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, që të largohen nga kjo forcë politike, që sipas saj, po shkatërron të ardhmen e brezave.3 Comments

  1. Shoqja Zarie as nuk din se cdo te thote integrim.aBurri i saj ka qene nje loqe dhe i rrinte pas bythe Kryetarit te LSI ne Kukes per te cilen zuri vend Pune.Sot shoqja Zarie eshte gati te nderroj dhe burrin per interested e Jo me Partine.

  2. Kjo katunare- dhe maskareshe njekohesisht,pa asnje vlere dhe merite u be drejtoreshe shkolle.E vetmja vlere e saj ishte see burri i saj ishte Bithelepires voulgaire i Kryetarit te LSI.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *