• |
ide | kryesore

FOTOT/ Saimir Tahiri hyn në parlament, kërkon fjalën 20 minuta, priten tensione

Lajme, Të fundit

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, tashme deputet i pavarur, është shfaqur në Kuvend pas gati 6 muajsh. Ai u përjashtua nga grupi parlamentar i PS-se, fill pasi Krimet e Renda nisen hetimet ndaj tij dhe kërkuan arrestimin, do te jete pjese e diskutimeve te sotme ne seancën e Kuvendit.


Se paku kështu është parashikuar ne listën e deputeteve qe do te marrin fjalën ne seance.


Tahiri ka kërkuar fjalën, si deputet i pavarur ne kohen qe ne Kuvend do te diskutohet ndryshimi ne Ligjin e Prokurorisë.

Ai ka mbërritur ne seance ndërkohë qe punimet kishin nisur. Tahiri ka qene vetëm, teksa i është drejtuar hyrjes se Kuvendit, ndërkohë qe ka qene i veshur me xhinse dhe xhakete.

 

 

 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu