• |
ide | kryesore

Tahiri nesër del përpara Krimeve të Rënda, kush do të jetë gjyqtarja që do e pyesë ish-ministrin

Lajme, Të fundit


Ish-Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, do të dalë nesër në 11:00 para Gjykatës së Krimeve të Rënda për verifikimin e masës së sigurisë.

Gjyqtare e seancës do të jetë Liliana Baku. Ndërkohë, avokatët e Tahirit kanë deklaruar se do të apelojnë vendimin e shkallës së parë të Gjykatës së Krimeve të Rënda.

Ata pritet të kërkojnë heqjen e masës së sigurisë arrest shtëpie dhe arrestin me burg.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *