• |
ide | kryesore

FOTO/ ‘Poshtë pashallarët e krimit’, demokratët e Elbasanit presin Ramën me protesta

Lajme, Të fundit

Demokratët presin me protesta kryeministrin Rama në Elbasan. Burime nga PD-ja bejne me dije se policia ka tentuar qe te ndaloje protetsuesit duke dashur t’u sekuestroje pankartat.


Takimi i parë i Edi Ramës në Elbasan duhet të niste në Prefekturë, por për shkak të protestuesve demokratë, ai ndryshoi drejtim për tek Kalaja.


Protestuesit me pankartat që e cilësojnë Ramën si Pasha të Drogës, e kanë ndjekur edhe aty. Por policia,në shkelje të ligjit, siç shihet në video, ka ndërhyrë për të larguar protestuesit nga Edi Rama.

Në një akt të paprecedentë, policët kanë tentuar t’u marrin atyre pankartat. Protestuesit demokratë nuk janë tërhequr dhe e sigurt është se turi i Ramës në qarkun e Elbasanit sot nuk do të jetë i qetë.3 Comments

  1. edvin rama dhjerje e stalinit pordh e mao lu ce dunit dhe shurr enveri ,nuk mund te ben njeriu perzjerje me te flliqur si rama,esht si te bashkon ebolen,siden,dhe zhugen ne nji.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *