• |
ide | kryesore

Refugjatët, Mali i Zi vendos gardh me tela me gjemba në kufirin me Shqipërinë?

Lajme, Të fundit

Hungaria ka vendosur t’i dhurojë Malit të Zi një gardh kufitar prej 25 km, në mënyrë që kjo e fundit të frenojë emigrantët që vijnë nga Shqipëria, por jo vetëm.


Mediat hungareze shkruajnë se ministri i Jashtëm hungarez, Peter Szijjarto i ka ofruar ndihmë Podgoricës, dhe se drejtuesit e policisë kanë rënë tashmë dakord të ofrojnë 25 km gardh për të mbrojtur pjesën e rrezikuar të kufirit malazezo-shqiptar, si dhe për të ndaluar emigracionin e paligjshëm.Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srdjan Darmanoviç tha se qeveria malazeze është gati të mbrojë vendin e saj kundër valës së tanishme të emigrantëve që po rezultojnë të jenë edhe nga Turqia dhe Greqia.

Sa i takon Szijjártó-s, ai ka deklaruar se është në interes të Budapestit që pala malazeze të mbrojë kufijtë e vet.

“Hungaria është e gatshme t’i japë Malit të Zi të gjithë ndihmën, për të mbrojtur kufirin e saj jugor”, tha ai.3 Comments

  1. o ju qelbsirave te rames duhet te ju vejn tela me trefish gjemba siq ju beri babai i rames stalin enveri dhe jashteqitja enver.ju nuk merotoni gje tjeter pos tela me gjemba,envera,ruqa,rama,xhafa etj.sidpmos kazamve e artisteve mur fuhet ver se ter diten hajn mut rame e te ruqit dhe erionkes,balles,xhafes shurr.

  2. po normale qe do i vere gjithe avropa se do kete dyndje, por ky sharlatani yne i ka pranuar dhe ne fshetesi te plote jane marr vesh qe te shperngulin shqipetaret en europe e ketu ta mbushin me te zinje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *