• |
ide | kryesore

Basha: Sot do bëjmë atë që na takon, përballje deri në fitoren e demokracisë

Lajme, Të fundit

Kreu i PD, Lulzim Basha ka kujtuar edhe njëherë takimin që zhvilloi dje me një grup të rinjsh, në kuadër të 2 korrikut të 1990, datën në të cilën 28 vite më parë, ku qytetarë të Tiranës hynë në Ambasadën Gjermane duke paralajmëruar fundit e regjimit diktatorial.

Përmes një postimi në Facebook sot në mëngjes, Basha dha një mesazh, ndërsa shtoi se me atë kurajo do të përballen edhe sot për fitore.


“Bashkë me qindra të rinj kujtuam kurajon e mijëra të rinjve 28 vite më parë, kur gjithçka ishte në dorën e diktaturës. Të frymëzuar nga kurajoja e tyre, do bëjmë sot atë që na takon: Përballje, deri në fitoren e demokracisë, e shtetit të së drejtës!”, shkruan Basha në FB.

4 Comments

  1. Boje se na plase ! Ai kercylli gjate per 600 mije dollaret e Metes dogji kryeminstrine!keto Po vjedhin miliarda te kapur ne fragrance ! Beja nji ndere ketij populli ! Se do te hyshe ne histori plumbi plumbe done.

  2. Keta ndjekesit e PDse do jene idiotat me te medhenj te planetit. Lulzim Basha po ben tani 5 vite qe flet te njejtat gjera dhe ben nje vrime te madhe ne uje. Republika e re, do rrezojme qeverine e krimit, demonstrata me e madhe nga ajo qe beme para kesaj, populli ngrihet, Lulzim Basha ngrihet, do e zhdukim Edi Ramen, i ka ditet e numeruara, mosbindje civile, do ju them diçka javen tjeter, qeveria i ka ditet e numeruara, revolta popullore do ta fshije qeverine e krimit etj etj etj etj etj etj. Kaq idiota te jeni valle. Vallja vazhdon.

    1. Te keqen e mendjes qe ke.shko mere pushken edhe dile te luftosh edhe shohim por iken per leshe curi. Kjo eshte ajo qe pd ja do zhurem asgje me shume O Lul(kar ne hollandisht) po le name.ik edhe le dike tjetet ne pd se je bere karagjoz fare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu