• |
ide | kryesore

Rama i lumtur për foton me Trump, por çfarë i tha para se të zgjidhej president (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Edi Rama ka takuar presidentin amerikan Donald Trump në samitin e NATO-s në Bruksel.

Ka qenë vetë Rama që ka postuar në profilin e tij të ‘Facebook’-ut një foto me Trump, ndërsa kryeministri e ka cilësuar si ‘foton e ditës’.

Sikurse duket në foto, mes dy liderëve ka pasur edhe një shtrëngim, ku Rama shihet mjaft i qeshur.

Kujtojmë se kur Trump ishte kandidat i republikanëve për president të SHBA, Edi Rama shprehu qëndrimin e tij kundër presidentit. Rama e quajti Trump “turp të njerëzimit” dhe më pas u shpreh: “Mos e dashtë Zoti që Amerika ta zgjedhë Trump për president”. 

Ai ka thënë se nëse ndodh që Trump të zgjidhet si i pari i SHBA-së kjo do të qe fatkeqsi për këtë vend, atëherë do të përkeqësoheshin marrëdhëniet diplomatike mes shqiptarëve dhe amerikanëve.

Por, Rama kishte menduar edhe rastin më të keq: Trump në krye të Amerikës. Në emisionin “Zona B” kryeministri u shpreh se ‘tipa’ si Trump i kapërcejnë këto deklarata.

“Me shumë gjasa do bëhet president i Amerikës… Nëqoftëse bëhet, fatkeqësi e amerikanëve, jo fatkeqësi e imja. Marrëdhëniet Edi Rama me Shtëpinë e Bardhë do jenë marrëdhënie të vështira? Tipa si ai i kapërcejnë këto gjëra të vogla.” 

©LAPSI.AL 

14 Comments

 1. Po me atletet e bardha ca thuhet,kaloni nga berisha dhe merini prononcim.jo ja ka mbledh paloka,saliut.sa para ka paguar per foton,thone 1milion euro.

  1. bert trego deri ku te ka mberri ngjala e metes po e fute nga oralja duhet ta kesh tani tek lukthi,po te kesh futur nga anusi si rama te ka ngelur ne metrin e 8 nga 1 deri 16 qe ka .he bert si i dolet para sot tramp si tek obama si billale shehu apo tash si erionka velina ditmir bananja brazolane.tramp ka merak prostitut si rama e ti.nuk i interesojn trump sharjet por byth rama e berti.pasi ka provur ter llojin linda rama,delina fico,bleona qerreti,erionka velija etj.

 2. Nuk po e kuptoj dot KM… Si ka mundesi te ule kaq shume vehten dhe t’i jape doren njeriut te cil;in e cilesoi “turpi i njerezimit”…. Mendoja se do te rezistonte si shkemb graniti perballe Trumpit duke ia thyer turinjte

 3. kur trump ka par ramen me atlete ka kujtuar se esht nga ato e ata laviret qe i lepin pallen atij pasi te ket q.ir ca erionka,linda basha,bleona qerreta,xhaqka etj qe i rrijn gati 25 or ne dit.

  1. kuese ti 25 ore ne dit paguesh te komentosh te lapsi.al me llumin psiqik tendin. o pall k…ari harrove negjmien kesaj rradhe

 4. I qepet si muti pas kepuces vetem per te bere nje foto .Po fetem ndyresirat ,psikopatet e bejne kete dhe .E harron cfare derdelliti gjate fushates per zgjedhet presidenciale ne Amerike vetem nje njeri i pa fytyre mund te sillet keshtu.

 5. Ari metrat dhe lukthin dhe anusin i njeh mire,ruaje pervojen qe ke por tregoja dhe shokeve pervojen e lukthit dhe anusit,mos harro dhe salin e ke merak vete.ari k… Te qifte Gomari sali.

 6. sa provincial keta politan-hajdutat tan. me siguri i ka tregu nonji barsalet Trump-it thjesht qe endri fuga ti bente nje foto dhe nje video. Kur ka ik Rama me siguri Trampi ka pyt Pompeon “kush ishte ky loqja?”. Ky te na tregoj ca po ndodh me marveshjen me Greqin e jo te na shes pordh me nje foto apo viedeo tre sekondeshe se ne fund te fundit po lepin ate qe peshtyu vet. mjer ne per perfaqsuesit tane me aklete te bardha. ky shkon sikur eshte me pushime, si piktor jo si kryeminister qe perfaqson nje vend e qe duhet te respektoj nje protokoll.

 7. Mundohet tu shitet, pormbasi i ka dale boja, e qe sot ndodhet ne koshin e qelbesirave, e kalbesirave politike. Mos e ngisni me shume se u ngjit eren e qelbesirave, ashtu si disave ketu ne komente qe na e mbajne per krye idiot,,,, ta mbajne, e ta gezojne…

 8. Mundohet tu shitet, pormbasi i ka dale boja, e qe sot ndodhet ne koshin e qelbesirave, e kalbesirave politike. Mos e ngisni me shume se u ngjit eren e qelbesirave, ashtu si disave ketu ne komente qe na e mbajne per krye idiot,,,, ta mbajne, e ta gezojne…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu