• |
ide | kryesore

Fluks në doganën e Morinës, 25 mijë pushues në 24 orët e fundit

Lajme, Të fundit

Kjo e dielë ka shënuar fluks makinash në pikën kufitare të Morinës, ku rreth 25 mijë shtetas nga Kosova, Maqedonia, Mali i Zi kanë kaluar mes doganës në 24 orët e fundit.

Të dhënat nga pika doganore flasin për 6 mijë makina. Raportohet se nga pala shqiptare po punohet me 8 sportele me procedurë të përshpejtuar dhe me personel shtesë.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu