• |
ide | kryesore

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani kalon Vettingun, rikonfirmohet në detyrë

Lajme, Të fundit

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani është rikonfirmuar në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) duke kaluar filtrin e vettingut.


E vetmja pikëpyetje që ngrihej nga KPK lidhej me mosdeklarimin nga ana e Dvoranit, e llogarive bankare në deklaratën vetting, por që është konsideruar harresë dhe jo fshehje pasurie.


Në raport thuhet se pavarësisht se ILDKPI shprehet se gjykatësi ka kryer fshehje pasurie, nga hetimi administrativ, është provuar se llogaritë bankare në emër të tij, bashkëshortes dhe personave të tjerë të bashkëlidhur, janë deklaruar ndër vite, por jo në deklaratën vetting.

8 Comments

  1. Ajd me. Zemer tmir dhw ti I gzofsh milionat per sa koh rrin tvdekmit nk protesojn po votojn dhe zihen kush esht me I mire edi apo saliu

    1. po sigurisht, parashikohet qe sdo kaloje njeri qe ka bere burg e as njeri qe ka nipin kriminel por do kalojne ata qe jane profesionist e te ndershem.

  2. Bravo, nder te vetmit qe e meritonte vertete te kalonte. I ndershem , i qete dhe super profesionist. Ne te gjithe fushen e juristeve, emri i tij lakohet si juristi me profesionist dhe me i ndershem i fushes.

  3. Kishte harruar te deklaronte thone kurvat ? Edhe pse me pension , babai i paska dhene 10 milion leke ? A ju shkerdhefsha ropt ju dhe vetingut tuaj. E bete kete vend bordello .

  4. Po si nuk ju vjen turp ketyre mostrave te vetingut kta duhet te gjithe jo te shkarkohen po edhe ne burg te futen se do ta kalbin prap sic e kalben sistemin. Turp per ate shtet qe drejtohet nga mostra.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu