• |
ide | kryesore

Vodhi çantën me 900 paund, arrestohet 52-vjeçari në Librazhd

Lajme, Të fundit

Një 52-vjeçar është vënë në pranga pasi vodhi një çantë dore ku në  të ndodheshin 900 paund dhe dokumenta të ndryshme.

Uniformat blu arrestuan në flagrancë në Librazhd, Hekuran Gogun, banues në fshatin Goriçan.


Çanta ishte në të pronësi të shtetasit me iniciale A.Ç., 34 vjeç, banues në fshatin Togëz.

“Në cilësinë e provës materiale u gjetë dhe u sekuestrua çanta e dorës me 900 paund  me dokumeta e tjera,”-raportoi policia.

Materialet i kaluan  Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprën penale   “Vjedhja” e parashikuar nga neni 134 i Kodit Penal.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu