• |
ide | kryesore

VIDEO/ Shiu bllokon kanalizimet në Durrës, ujërat e zeza dalin në sipërfaqe

Lajme, Të fundit

Kanë mjaftuar pak reshje shiu mëngjesin e sotëm, që në qytetin e Durrësit të përmbyten disa nga rrugët.


Bllokimi i pusetave ka bërë që të dalin në siperfaqe edhe ujërat e zeza. Situata më e rënduar është në rrugën Egnatia dhe atë Mujo Ulqinaku.


Kanalizmiet në qytetin e Durrësit janë shndërruar në problematikë, pasi përmbytjet bëhen të zakonshme gjithmonë kur bie shi.


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.