• |
ide | kryesore

Furnizonte Dhërmiun me kokainë, policia i gjen 107 doza në shtëpi

Lajme, Të fundit

28 persona, kryesisht me precedentë penalë janë arrestuar nga policia e Vlorës me dyshimet se lëviznin me armë apo shisnin drogë. Mes arrestimeve bie në sy kapja e Artan Agollit, një 48 vjeçar që shiste kokainë në Dhërmi. Në shtëpi iu gjetën 107 doza kokainë dhe disa miliona lekë.

▪ 107 doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit “Kokainë”.
▪ 353.000 (treqind e pesëdhjetë e tre mijë) lekë të rinj, 875 (tetëqind e shtatëdhjetë e pesë €) Euro, si dhe 100 (njëqind $) dollarë.
▪ Një automjet i markës “Mercedes Benz”, një peshore elektronike, dy aparatë celularë.

Edhe në Sarandë, policia arrestoi në flagrancë shtetasin: M. K, 42 vjeç, banues në Sarandë, Menaxher dhe Banakier në një lokal. Kapja dhe arrestimi i tij u bë në lokalin ku punon pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banakun e këtij lokali, u gjet dhe u sekuestrua 4 gramë lëndë narkotike e dyshuar si “Kokainë”.

VlorëFinalizohet operacioni antidrogë "Vjeshta"Sekuestrohen kokainë e para të përfituara nga aktiviteti kriminal.Arrestohet në flagrancë autori!Ndërkohë në Sarandë është kapur dhe arrestuar një tjetër shtetas që shpërndante kokainë me doza.Gjithashtu në zbatim të planit të masave për kontrollin e territorit, për kapjen e personave në kërkim, atyre që qarkullojnë me armë zjarri, apo që trafikojnë lëndë narkotike, gjatë kontrolleve të ushtruara në territorin e Qarkut Vlorë, nga Forca e Posaçme Operacionale me mbështetjen e FNSH, janë shoqëruar për verifikim 28 persona kryesisht ata me precedent penal.Seksioni për Hetimin e Narkotikëve pranë Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, kënë organizuar, zhvilluar dhe finalizuar me sukses operacionin antidrogë "Vjeshta", në kuadër të të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi:Artan Agolli, 48 vjeç, lindur në fshatin Zvarisht, Korçë dhe banues në fshatin Dhërmi Vlorë.Sipas hetimeve me metoda speciale, u bë i mundur lokalizimi i vendndodhjes së personit dhe në mënyrë të mirëorganizuar dhe profesionale u arrit kapja në kushtet e flagrancës e shtetasit A.A, në godinën ku edhe jetonte përkohësisht në fshatin Dhërmi, Vlorë.Nga kontrolli i banesës, policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale drogë, materiale tė ndryshme dhe para të përfituara nga shitja e lëndës narkotike :▪ 107 doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit "Kokainë".▪ 353.000 (treqind e pesëdhjetë e tre mijë) lekë të rinj, 875 (tetëqind e shtatëdhjetë e pesë €) Euro, si dhe 100 (njëqind $) dollarë.▪ Një automjet i markës "Mercedes Benz", një peshore elektronike, dy aparatë celularë.Ndërkohë në Sarandë, Policia arrestoi në flagrancë shtetasin: M. K, 42 vjeç, banues në Sarandë, Menaxher dhe Banakier në një lokal. Kapja dhe arrestimi i tij u bë në lokalin ku punon pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banakun e këtij lokali, u gjet dhe u sekuestrua 4 gramë lëndë narkotike e dyshuar si "Kokainë".Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Publiée par Policia e Shtetit sur Dimanche 23 septembre 2018

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu