• |
ide | kryesore

Salianji, të premten në prokurori. Thirret për t’u pyetur nën hetim për kallzim të rremë

Lajme, Të fundit

Sekretari për Aksionin Qytetar në Partinë Demokratike, deputeti Ervin Salinaji, është thirrur për të dëshmuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ditën e premte, në lidhje me hetimet për dosjen e pagëzuar si “Babalja”.

Një ditë më parë, Prokuroria e Krimeve të Rënda tregoi se deputeti demokrat Salianji është në hetim për akuzën e kallëzimit të rremë. Akuza është ngritur në lidhje me audiopërgjimin e Albert Veliut dhe Agron Xhafës, vëllait të ministrit të Brendshëm, por që më pas, sipas hetimeve, rezultoi se bashkëbiseduesi i Veliut nuk ishte Agron Xhafaj, por Fredi Alizoti, një aktor që kishte imituar zërin e Agronit, kundrejt një shpërblimi prej 200 mijë eurosh.

Gjatë ditës së enjte, avokati i Alizotit dorëzoi në gjykatë një kërkesë për një masë më të butë sigurimi ndaj klientit të tij.

Kjo kërkesë vjen menjëherë pasi PD-ja publikoi një tjetër video me protagonist sërish Fredi Alizotin, i cili kësaj radhe implikon drejtorin e përgjithshëm të policisë, Ardi Veliun, që e kishte orientuar për të pranuar se kishte imituar zërin e Agron Xhafës. Në lidhje me këtë video, avokati i Alizotit nuk ka preferuar të japë ndonjë qëndrim të klientit të tij, por ka pranuar se Fredi do të pyetet dhe do të japë versionin e tij në zbardhje të së vërtetës: “Klienti im ka dhënë dhe do të japë shpjegime të tjera për të gjithë ngjarjen nga fillimi deri në fund, me qëllimin e vetëm për të zbardhur të vërtetën”.

11 Comments

  1. geronin e marrin ne pyetje me von se po ja perpunon bythen rames qe meta edhe nji her ti fut nji ngjal.ngjal lalzi dy metra paramendo e thithi rama edhe pse i tha hajni me ze dhe figur BASTARD E KOKPALAR QE GRUAN BABAI KRISTAQ SIQ KA THEN VET RAMA JA KA SHKAR E I DOLI NJE VELLA NGA QENEFI NEGJMIJE GREGORI APO THJESH BABAI I ZAHOS.

  2. geronin e marrin ne pyetje me von se po ja perpunon bythen rames qe meta edhe nji her ti fut nji ngjal.ngjal lalzi dy metra paramendo e thithi rama edhe pse i tha hajni me ze dhe figur BASTARD E KOKPALAR QE GRUAN BABAI KRISTAQ SIQ KA THEN VET RAMA JA KA SHKAR E I DOLI NJE VELLA NGA QENEFI NEGJMIJE GREGORI APO THJESH BABAI I ZAHOS.

  3. Çfardo te beje ky shtet mafie , nuk e mund dot te verteten . Nuk mundet e verteta me molusqe , te pacipe dhe te payndyre si Artan Hoxha . Alibia e ripjellhjes ra , tani mundohen te impresionojne me fuqine e pushtetit .

  4. Presion katunaresh. Me arten ne krye kane mbetur vetem qelbesirat, si gent osmani, donika prela, ardjan nezha, anton martini, etj felliqesira prokurore.

    Me siguri zemra u rreh ,qe ta burgosin salianjin me urdher te Xhafes. Ti lepiheshin shefit te vertete te prokurorise.

    Hajde prokurori spektakel hajde.

  5. Shyqyr qe kyGr (gomari) qe eshte ne te vertete i psikopatit, na doli me kete batute qe ia kane thene shefit te tije me kohe, por ti ivrare qe je nga truri, je, mos te duket vetja se je akoma me pushtetin e sovjeteve?A , je akoma ashtu si te personifikojne GOMAR,,,, e mos i hiq mesin me , se te meret vesht se kush je.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu