• |
ide | kryesore

Erion Veliaj nis ‘fushatën’ për zgjedhjet vendore, dëgjesa dhe propagandë me banorët në Tiranë

Lajme, Të fundit

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka nisur dëgjesat me qytetarët e Bashkisë së Tiranës për Buxhetin 2019 dhe bilanci i punës së realizuar në këto 3 vjet. Veliaj ka vendosur të nisë dëgjesat nga Pazari i Ri

Nuk premtuam tram, por ato që premtuam i bëmë. Kjo është arsyeja pse ndihem shumë mirë sepse kemi bërë një plan si familje nikoqire. Edhe pse i kemi taksat e kryeqytetit më të ulëtat se çdo kryeqytet në rajon, kemi arritur në tre vjet të bëjmë më shumë investime dhe më shumë progres se çdo kryeqytet tjetër i rajonit tonë”, – tha Veliaj.

Duket se Veliaj e ka nisur qysh tani planin për zgjedhjet e ardhshme lokale, duke startuar dëgjesat me publikun, në mbledhje që më shumë u shkojnë për shtat fushatave zgjedhore.

 

 

25 Comments

 1. ben gam gam ju. ehuuu ai do ti fitoj prap zgjedhjet.. me propagande, pa propagande.. i ka votat ne xhep .

  Ka bere aq per Tiranen sa tju kerkoj voten Tiranasve. Me propagande apo me show … kjo eshte menyra e punes se tij.. por rezultatet jane aty… te dukshme .. dhe votat do ti kete , e sigurte.

  1. Ik ore pocaqi…Ku I ke rezultatet, me sheshin e shemtuar apo me pazarin e projektuar me pare..Rrugaet e pakalueshme, fshataret qe masakroi, lejet e kullave pa fund.. …taksat qe jane rritur 3 fish…Do humbase dhe fort bile…Vetem po e votoi Komuna e parisit, fshataret e tepelenes….

   1. Nuk e di se kush je se do te kerkoja te vinim nje bast bashke… Une them se Fiton Lali eri biles te jap edhe koeficientin 2:1 , kurse qe ben propaganden e partis tende.. thua se ai do humbasi..

    Sado ta urresh ti ate , nuk ndryshon asgje ne realitetin e sotem.
    Do rrojme dhe do shohim deri ne pranveren tjeter.

  2. Po çfarë ka bërë ky për Tiranën??? Apo se i ka humbur çdo identitet qytetit?? Po vepron njësoj si padroni i tij RAMA kur drejtoi bashkine mandatin e parë :propogandoi me të madhe shembjen e kioskave dhe e ktheu qytetin në rrumpalle ndërtimi! Tirana është një qytet në transformimin (si shumë qytete europiane , kryesisht lindore) por nuk është më Tirana ime, nuk është më TIRANA JONË!! është Tirana e Veliajt, Rames e parelinjve! Ne të tjerët :Ngrofuni në diell.

   1. Tirana do te jete gjithmone e parelinje… ku jeton ti ? Ne cdo vend te botes kryeqyteti eshte i parelinjve. ‘ NUK ESHTE TIRANA IME.. NUK ESHTE TIRANA JONE… ‘ atehere mos ja jep voten Veliajt.. por prap do ngrohesh ne diell se ai prap do ti fitoj zgjedhjet.

    1. Për….. A
     Ore toç kaq keq ti ka hedh trutë e gomarit propaganda saqë shikon vetëm veten tende! Lali leku mund t’i fitojë prap zgjedhjet sepse janë fuqizuar shumë nga paratë dhe pushteti ! Kryeqytetet thua ti janë për parelinjte (dhe pse nuk jam dakort me ty), Tiranën Time, Tënden dhe Tonën e kan marrë në dorë parelinjte kriminelë, mafiozë e mashtrues! Ata parelinjte që i përmbledh shumë bukur shprehja :
     Të pabreke ju gjeti mëngjesi
     Milionerë ju gjeti darka!

 2. Ça th thot ky mashtrus ordiner ? Po rrogat si ne kryeqytetet e europes i ke ti o demagog ? Taksat pothuajse si ne europe rrogat si ne afrike . Derisa ky popull nuk flet por fle ti beji ç’te duash , ktheje nga te gjitha anet .

  1. Pa me thuaj sa taksa paguan nje familje ne Athine apo Rome, meqe del ketu dhe ben si kompetent ?

   Ju te hapni barkun me keto komente foshnjerore .

   1. Vetem nje qorr dhe shurdh memec(edhe pse syte,gojen dhe veshet i ke) mund te jap kete pergjigje Nuk te ve faj , edhe ti do te jetosh . Por menyra se si do te jetosh bene diferencen midis nesh . Nje shpreheje thote : Rron shqiponja ne maje te malit por rron edhe miza ne bythe te kalit .

     1. Veprimet dhe llogjikimin e bene si miza por ne pasqyre vetja te duket shqiponje . Ishalla ne zgjedhjet lokale Erioni fiton 250.000 me 0 dhe ne ato qendrore PS fiton 140 deputet , ti thjesht do ngelesh nje sherbetor i verber qe vetem lajkat dhe peruljen ke menyren e vetme per tu ushqyer .
      P.S. Pse nuk vine Italianet apo Gjermeanet si refugjat ekonomik por ndodh e kunderta ?

   2. ….a-dihet jo sa ti e erioni se ju me byth e kokain bleni edhe krymba qenefi-na trego sa fiton nje familje ne rom e pastaj na trego taksat ti.nje famije ne tiran fiton 250 euro taksa rrym,uj,pastrim ,shtepi apo banes,150 euro,ilaqe 30 leshi i negjmijes ju mbet.

  1. Aq sa mori me G99, me gjithe paret e Sorosit…ha ha ha…akoma nuk e kuptoni qe eshte hera e fundit e pocaqise hajdute…

 3. O Emu.. ndaje mendjen do komentosh si Ciccio apo se EMU..

  ja pra ne tepelenasit do ja japim voten dhe ai prap do fitoje.. kurse ti prap do vish ketu te nxjerresh frustrimin tend kundra tepelenasve.

  1. O qelbës i vogël rilindas, kur të bëhen zgjedhjet lokale, ose edvini nuk do të jetë kryeministër dhe shanset për të vjedhur vota do të jenë shumë më të vogla, ose edvini do të jetë kryeministër, do të vjedhë votat, opozita e justifikuar para të huajve nga këto vjedhje do tju përmbysë me dhunë dhe do të përfundoni në burg që nga edvini, lali eri e shumë të tjerë që i kanë të kopsitura letrat që provojnë krimet e tyre gjatë këtyre 5 vjetëve.

 4. Beni gam gam. Po per fatin tuaj te keq erioni do fitoj prap jo se ashtu dua un, po se te gjith e kemi pare punen qe ka ber. Beri punen jepi hakun.

 5. ka njeri nga ju te me tregoje kush eshte babai i Kaj(n)anit
  ky bithqire mund te rizgjidhet perseri perderisa ka ka debila si ju.

 6. SI E KA GRISELDEN QE ALARMOJ BOTEN ME MASHTRIME. SA KJOSKA U KA DHENE LEJE NE TIRANE DHE KUJT JA KA DHEN,SA LEJE NDERTIMI KA DHEN PER PALLATE SHUMKATESH.SA METRE ASFALT KA SHTRUAR.SA SHKOLLA KA BERE TE REJA JO FASADA .SA KOPSHTE CERDHE TE REJA KA BERE JO FASADA SA PARA KA HENGER ME TENDRAT ……………..

 7. Tirona nuk eshte kryeqytet. Kryeqytete jane Tokio LondraParisi.
  Tirona eshte plot katunar, per ata, ky eshte superqytet. Davaja esht e humbur katunaret jane 8 qytetaret 2.
  Me e madhja fiton, dhe per kete po investohet qe katunaria te betonohet fuqishem duke prishur dhe degjenru cdo gje qe ka te bej me arsyetimin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu