• |
ide | kryesore

Balla: Begon e njoh si besimtar mysliman! Salianji: Gënjen!

Lajme, Të fundit

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla tha se e njeh Edmond Begon, biznesmenin e dënuar në të kaluarën për trafik droge si të përfshirë në bandën e Lushnjës. Në emisionin”Opinion” ai theksoi se e ka njohur në vitin 2015 dhe është prezantuar si një biznesmen që ndërtoi një xhami në zonën e tij elektorale.

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, tha se duke e njohur si një biznesmen, besimtar mysliman, ka frekuentuar disa herë edhe lokalin e tij për të pirë kafe. Balla tha se nuk ishte në dijeni se ai ishte i dënuar për trafik ndërkombëtar droge në Itali.

Në lidhje me udhëtimin jashtë vendit me shtetasin Edmond Bego, Balla tha se bashkë me një grup gazetarësh, ka qenë edhe ky që kemi udhëtuar për të parë ndeshjen e Shqipërisë në Danimarkë. Duke shtuar më tej se vetëm kaq, pasi nuk ekziston asnjë udhëtim tjetër me të.

Por deputeti i PD-së, Ervin Salianji e përgënjeshtroi Ballën në lidhje me udhëtimet me Edmond Begon. Salianji shkroi se Balla ka udhëtuar 57 herë me narkotrafikantin Edmond Bego, por ka një pjesë që në vitin 2013.

6 Comments

 1. pse nuk thua qe qenkan dhe terrorista myslymane, a e di taulanti nga xhyra qe ne dragostunj eshte regjistruar nje nder masakerat e turqeve myslymane mbi popullaten shqiptare duke therur rreth 8000 vete?

 2. Ballalibrazhdi e ka shoqeruar jasht vendit biznwzmwnin per te blere mobilje per xhamine. Nuk i di tjetri dyqanet dhe librazhdiotievropian po e ndihmon.

 3. Ky turi bytha i Librazhdit lloj -lloj alibirash tregon .Kur nuk ka prokurori cfare te besh dhe derdellit ky nuk e marrin ta ngjeshin brenda .Se kocidenca jane udhetimet e te dyve ne nje avion?

 4. shit kokain e bej xhami per erdoganist.kush nuk e din nji balla nga librazhdi esht ne burg si terrorist islamik i isis.ata me mjekra.

 5. Salianji genjen keqas. Thote qe Balla ka udhetuar me mekine me zoterine ne fjale jashte shtetit. Me siguri Balles i eshte prishur makina dhe ka bere autostop

 6. Prokuroria dhe Opozita te ndjese linjes e terrorism it Islamik.
  V.o
  Thote nji komentues: nje

  balla nga librazhdi

  esht ne burg si terrorist islamik i isis, nga ata me mjekra.

  Bego trafikant droge
  ca therrime I beri xhami ne Dragoshtunje, taulanti I KM Botnor seeeepse gjindet ne shoqerine e tij edhe ne aviona….

  E mor edvin te shplafte panuklla ‘fjaken’.
  Fjalen e kam kampion, u narcizu si cope mishi, jam dishepulli unik I Nolit e Konices. Ti je o I mjere i drogum ne faze fundore nje dishepull I ‘Yllit ne fushe te kuqe’, edhe aty I degradum, pacavure, pse mor I Zi u katandise me liksht se Shpellari!!

  Cdo dite qe shtyn me keq per ty Çkelqesa juaj (dishepull I KRIMit) , akoma s’e more vesh qe po te shtrydhin si …vemje, mizorisht.
  KM I Rilindjes me xhahile (kriminele, trafikante … Superstari, nr2 nji tao kokenallone, kellire e gerditeshme nga gerxhet e Xhyres se Librazhdit …
  te kapmin ne cark, po
  qe KM -çun Tirane (corapekuq+ yll kuq+ homo)
  e ka zagar-dishepull Partie, hihihii )
  Mjere, o Piktor ku je katandise, prej narcizomanise e makuterise!
  Ne grade ku perqesh dhedhedhe….dhe te duket vetja dishepull unik, per t’i dhemys!

  Tablo ‘KryeRlindori, Tetor 2018’
  Ecen krenarist Mbreti çipllak,
  Yllin e kuq ne qafe,
  e pur
  drejt Hiçcandit
  (me ulurima skicoide: Eeeeeeeej, jam dishepull I Korifejve. I vetmi Rilindor I sotem I fjales !!!
  Eeeej, me shikoooooooooni, jam Botnoooooori…..
  Ej ju lehaqenie te Cpifur …
  Mos ma varni ju, po do me shikoni ça do j’u punoj… nuk ‘keni pa gjo akoma, wwwwwww
  eeeeeeeeeej, me shikoni, jam…..)

  Per t’u dhemys, thone te vegjel e te medhenj.

  E ka zene amoku.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu