• |
ide | kryesore

Rama vë bast: Fusha e Laprakës nuk prishet, ndërsa Teatri…

Lajme, Të fundit

Shqetësimit të banorëve të zonës së Laprakës për prishjen e një fushe sporti dhe ndërtimit të një kompleksi pallatesh aty, i ka thënë përgjigje kryeministri Edi Rama me një deklaratë mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Kreu i qeverisë u zotua se “fusha nuk do të prishet”, ndërsa tha se “lejen (për ndërtimin) e kishin firmosur 3 gjykatës që i ka hequr vetingu”.

“Po Teatri (Kombëtar) do prishet?”, – u pyet kreu i qeverisë nga gazetari dhe drejtuesi i emisionit Arjan Çani.

“Teatri do ndërtohet … nuk kam ndërruar mendje” – tha Rama

“Ajo godinë s’është se ka asnjë vlerë, por ama është unike në botë, si ajo s’ka në asnjë vend. Është unike ajo godinë, nëse më gjen një të ngjashme si ajo unë tërhiqem, fakti që është unike s’përbën një motiv për të mos e prishur?” – ndërhyri Çani.

“Unë kam pyetur shumë vite përpara arkitektë të ndërtimeve të ndryshëm dhe ekspertë të fushës së trashëgimisë, nga ata seriozët, dhe s’kam dëgjuar një të më thotë kjo duhet ruajtur dhe duhet mbajtur” – u përgjigj Rama.

13 Comments

 1. Bastin nuk e mora vesh se ku dhe per cfare ishte vene!!!!!
  Apo cja qi nonen se mos ari dhe gjithe karat e tjere do te lexojne me shume se titullin.

  1. Ky medemek komentuesi herë pa emër e herë me qelbsirllëqe e sharje rrugeçërish që ndërhyn i pari në çdo shkrim të Lapsit, duket se ka marë detyrën që të jetë i “gatëshmi” nga ekipi i “rilindjes tao-tao”

 2. Ky ka pyt ate arkitektin qe e boni sheshin skenderbej per ibret apo ata qe po mbushin tiranen me kulla te shemtura…keta jane serioze..ndytesi qe nuk e mban me mendesia njerezore…

 3. Eksperte te trashegimise nga ata seriozet. I pame ekspertet e leshit.
  Po te iken 52 % e popullates, o llapen ne vesh.

  1. Po kercen ne dege tjeter o Miush.. Jemi tek Fusha e futbollit ..

   Po tani cfare do te thote Lapsi per ate artikullin qelbesire, analizen mediokre dhe propaganden bajate qe beri para disa ditesh me titullin bombastik @@ Dokumentat/ E vërteta e fushës së futbollit në Laprakë dhe si Veliaj fsheh vendimin për pallate @@ ??

   Nuk ka me portal genjeshtar dhe partiak se ky Lapsi

 4. Qe ne fillim ka komentuar ne kete faqe ai -kopili-i ridhjerjes sepse ka qene turni i trete, se priste gruan dhe motren e tij qe te dilnin nga bordellot e ridhjerjes.ai mundet te jete autik i shkalles me te larter se nuk ka mundesi te haje mut qe ne mes te nates.

 5. Per teatrin ka pyetur maloket e saliut qe erdhen ne tirane dhe e kthyen tiranen dhe ne vecanti sheshin ne nje Hale e shurrtore gjigante,keta ishin te parat,te dytet te lulit qe e ktheu ne nje pampers gjigant,keto jane veprat dhe maloket specialista qe i ndertuan bashke me PD

 6. Une do ja u kthej njeqind fishin reston juve shkerdhatave te ridhjerjes po qe se debatoni me mua o kopilet e buceve komuniste qe nuk lini radhe pa ma marre ne goje ,Do ju shkerdhej motrat dhe grate sic ja u shkerdheu Stalini i vertete qe ju e quajtet Baba Stalin .Se ini mbledhur tere autiket tek Ridhjerja .

 7. Perdor nje supost Stalin por kete rralle nga Goja jo nga Bytha,saliu thote qe dhjet rehate,vrapon me shpejte dhe manalli te shijon me shume

 8. Ta paska treguar gruaja me motren tende kete marifet o i pa emer apo mamka se sic duket e paskan ushtruar shume nga te tria -Verat-

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu