• |
ide | kryesore

Endri Fuga ironizon gazetarët: U squllët para vjetërsirës komuniste Sali, nuk jeni hiç etikë

Lajme, Të fundit

Drejtori i Komunikimit në Kryeministri, Endri Fuga ka komentuar qëndrimin e gazetarëve që ishin përballë ish-kryeministrit Sali Berisha, mbrëmjen e kaluar në studion e emisionit “Open” duke i cilësuar të dobët dhe pa reagim.

Në një postim në “Twitter” Fuga shkruan se është krenar që e nxorën në pension Berishën që e quan vjetërsirë komuniste dhe se e shikon 100 herë më të mirë sjelljen ndaj kryeministrit Edi Rama edhe pse sipas tij nuk është etike.


Kur ju shoh se si squlleni per inerci perballe Saliut, jam shume krenar qe e nxorrem ne pension kete vjetersire komuniste! 100 here me mire mosmiresjellja juaj ndaj Kryeministrit te sotem, sepse tregon se jeni krejt te lire edhe pse s’jeni hiç etike”, shkruan Fuga.

14 Comments

 1. Berisha te pakten ka me burrni. Kjo ndoshta imponon respekt te atyre qe ka perballe ne krahasim me Ramen. Ti sigurisht nuk mund ta kuptosh o Fuge

 2. endri fuga mut muti i stalinit.nuk shef gogolat komunist spartak braho,gramoz ruqi,fatmut xhafa,edvin spiro kolek kristaq RAMAilir hamit beqja ,ditmir sulo bushati etj para syve e qe i ka te futur ne byth ,por shef saliun komunist qe rrezoi keta diktator .rrac negjmije qe olsi i kristaqit me enverin ermal ben dhe fabriken e kokaines ne xibrak.por nuk kan faj se kan popull derra,lop,dele,pula.gjela qe ju durojn e duruan.berisha fajtor qe nuk ju vari ne vitin 1992 familjarisht per te zhdukur ket far te keqe stalini,popoviqi,titoje e mao ce duni ,por ju meshiroi.ti sherben monstrave komuniste 75 vite si fuga esht jo njerzore por kafsherore.75 vite stalin,mugosh,popoviq,enver,mao lu ce dun,kristaq rama,spiro kolek,ramiz,ruqi,dokle,gjinushi,spartak braho,fatmir xhafa,edvin mut rama .turp per keta mut njerz qe votojn monstrat qe u shkaterrojn femijet me kokain.lanabis,baste,prostitucion etj.

 3. Doli ky ”kalemxhiu”i Edvinit qe deshtimet e qeverise i ben arritje,arrestimet e diktuara nga te huajt i quan herozma te policise,varferine ekstreme te popullit e shkruan rritje ekonomike ne te gjitha letrat e zeza te kesaj qeverie ai shkruan vetem arritje imagjinare.

 4. Po fillon te humbesh qetesine dhe ti o bastardi sorosit ju qifsha robt o pushta saliu para jush eshte si nata me diten o plehra qe nuk e dini sa thelle jeni zhytur e po ju dalin lakrat perdite.

 5. Cfare pret nga cani qe saliu e beri me vile 600 mije euro te flase jo,ben sikur flet i vjen verdalle saliut dhe meret me ramen,po eni me financa greke nuk e kruan me saliun se pastaj e ben si Vjollca vokshi,sali po flet arberi ne gjermani dergo ndonje skifter atje si lumneshin e familjes.

 6. O peder,Edi Rama nuk i shkon as te thojte e kembes Sali Berishes ne asnje aspekt Apo ne te gjitha aspektet po te duash.Bej nje krahasim te jetés se ER dhe Sali Berishes.ER e ka per turp tell thote se kush eshte.Po a ka akuzu baben see i ka qi grun o robqime.Po ku ju bejne efekt keto gjera o maskarenje.

 7. Mor pleh po berisha keta qe arrestohen dhe duhen arrestuar nuk i linte te futeshin ne territorin e kryeministris jo me ne ZYREN E KRYEMINISTRIT TE KUJTOHET SHPREHEJA MBLIDHUNI TE GJITHE QELBESIRAT QE TE MUNDIM TE PASTERIN BERISHA KJO ESHTE TANI QE DEL E PASTER .ROSHI,NDOKA,TAHIRI,FRROKI,DAKO,XHAFA, SHUKRIU,XHENSILA E TI ORGANIZZATORI DHE REGJIZORI I SKEMES GRISELDA TE KUJTOHET TI ERIONI ROSHI E TE TJER E TJER..

 8. Eshte e lehte te drejtosh gjithmon gishtin nga te tjeret kur fajin e ke vet ti. Terminologjia qe perdor ky pleshti e ben me llafollog te korruptuar nga cfare eshte ne te vertet. Perdori edhe termin komunist madje.

 9. Ueeeee paska dalë transparenca për të llap. O shoku me llampa ku e ke faqen transparenca apo tu thy pasqyra? Sikur të beje transparencë për fondet e asaj “faqes së zeze” qe ti ene ai kallomi gjatë e quajtët transparenca.al

 10. O endri jevgu u bone ti mo pusht kazanash me lavderu edvinin kryedrogaxhiun, kryekelliren e Ballkanit dhe Evropes?!!

 11. Kur flet ky per “squllje” e kupton ne cfare gjendje eshte kombi Shqiptar. Endri o Endri, dil e shaje Berishen vete mos perdor ate karin e gjate. Se dukesh si komentues me emer fallco. Bythqirat nuk behen trima

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu