• |
ide | kryesore

Shkarkimi i Avokates së Shtetit Alma Hiçka, kush e zëvendëson

Lajme, Të fundit

Alma Hicka është shkarkuar sot nga detyra e Avokates së Shtetit. Artur Metani do të jetë avokati i ri i Shtetit.

Propozimi është bërë nga ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ndërkohë që emërimi është bërë nga kryeministri Edi Rama.


Këto lëvizje janë bërë para pak ditësh. Metani aktualisht po merr pjesë në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve me statusin e Avokatit të Shtetit. Ndërkohë mësohet se në Komision po diskutohet nisma ligjore e deputetit të PS Alket Hyseni për Avokaturën e Shtetit.

8 Comments

  1. Lapsi lajmi per oligert musta trafikant droge I arrestuar dhe I liruar nga policia e saliut,I dale me foto ne zyrat e pd me saliun lulin dhe me frpd,shkruani dicka per kete trafikant te rrezikshem dhe per lidhjet e tij me lulin dhe kunatin,tregohuni te lire.

  2. Folni per oligert musten trafikanti i afert me saliun dhe lulin qe mbulon veriun me droge na del dhe ne proteste sepse policia nuk po e lejon qe shese droge,per kete fol lolita apo ty te pelqen pak ajo placka

  3. I paemer, e more rrogen per sot. Saliu ka ikur nga pushteti prej 5 vitesh. Rilindja ben kerdine, juve ju ka ngelur ora te Saliu. Ai e ka gjithmone fajin.

  4. Perse pyetni kush e zevendeson,, e po ashtu na e jepni pergjigjen. Dihet, ata qe jane nga trashegimi, jane ata qe ka pregatitur e shkuara per te sotemen, jana te i sherbejne tepsise se zgjebosur te rilindjes. sepse pa keta te trasheguar, nuk do e kish emerin ky sekt rilindje, por riardhje, dhe kjo eshte e verteta

  5. Perse pyetni kush e zevendeson,, e po ashtu na e jepni pergjigjen. Dihet, ata qe jane nga trashegimi, jane ata qe ka pregatitur e shkuara per te sotemen, jana te i sherbejne tepsise se zgjebosur te rilindjes. sepse pa keta te trasheguar, nuk do e kish emerin ky sekt rilindje, por riardhje, dhe kjo eshte e verteta

  6. i pa emer ik ha mut tek negjmija ti ,per ty muti i saliut esht mjalt por nuk ta jep rama e xhafa,ty ta japin te rrahman rrajes e vangjush dakos.

  7. i pa emer ik ha mut tek negjmija ti ,per ty muti i saliut esht mjalt por nuk ta jep rama e xhafa,ty ta japin te rrahman rrajes e vangjush dakos.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu