• |
ide | kryesore

FOTO/ Saimir Tahiri nuk i ka humbur mbështetësit

Lajme, Të funditIsh-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri nuk i ka humbur mbështetësit. Ai doli këtë të enjte para gazetarëve ku tha se në Itali ishin mbyllur hetimet për të pasi nuk ishin gjetur prova.

“Në përfundim të hetimeve u dha vendimi për pushimin e hetimeve se nuk ka asnjë të vërtetë. Unë sot kam vendimin e gjykatës ku thuhet se pushohen hetimet ndaj Tahirit se nuk ka asnjë lidhje me asnjë të paligjshme. Rezultati është ky sot, që autoritetet italiane me vendim të formës së prerë kanë mbyllur hetimet se unë nuk kam lidhje me asnjë të paligjshme” – tha Tahiri.

“E kujtoni si prokurorët donin arrestimin tim se ka ardhur dosja nga Italia? Basha donte arrestimin tim, opozita bërtiste se isha përfshirë në trafikun, Kryemadhi dhe kryemëdhenjtë e tjerë që ka nga mbara bënte të njëjtën gjë, u bënë bashkë të nënës dhe të njerkës bilbila dhe kopila që Tahiri të futej në burg.

Ua bëra qejfin më shumë se çe kishin menduar ata vetë kërkova hetim nga antimafia italiane dhe ata më çuan këtë vendim” – nuk la pa sulmuar Tahiri. Pas konferencës ai është ndalur edhe nga disa mbështetës që qëndronin para hotel Rogner ku u zhvillua konferenca. ©LAPSI.al

tahiri takim10 Comments

  1. Kane Nafije shkerdhata keta sa te duash ,ka nga ata -te pa emrit-e ridhjerjes sa te duash ,kane qeverine e ridhjerjes .Sikur te kishte dale ne -ERTV-do ishte me i ”besueshem”nga keta -pocaqite-e ridhjerjes.

  2. Keto ish drejtorat dhe drejtoreshat pa dinjitet te ST jane gati dhe k*rin tja puthin se ja kane pare hajrin e per to hajdutlleku dhe poshtersia vlen. Tahirin duhet ta qeroje Rama nga politika se vetem felliq..

  3. Nqs Rama do te pastrohet vec Tahirit te heqe Ballen Beqajn Ahmetajn Ndreun Rucin Kodhelin nga ParlamentI dhe Ekzekutivi.

  4. komunistet jan si mizat e mutit kurr nuk te ndahen ,kete e vertetojn nje miljon qelbesurat qe nuk ju ndan stalinit,enverit,mao lu ce dunit,kristaq rames,spiro kolekes,ramizit,ruqit,xhafes,baba takut,gjelil e ilir gjonit,myslim,dash e alfred pezes,liir e hamit beqjes,ditmir e sulo bushatit etj,etj,etj etj edhe pse i linin pa bul e mr bar,pa gjell e me lesh negjmije,pa liri e si kafsh per 75 vite.

  5. komunistet jan si mizat e mutit kurr nuk te ndahen ,kete e vertetojn nje miljon qelbesurat qe nuk ju ndan stalinit,enverit,mao lu ce dunit,kristaq rames,spiro kolekes,ramizit,ruqit,xhafes,baba takut,gjelil e ilir gjonit,myslim,dash e alfred pezes,liir e hamit beqjes,ditmir e sulo bushatit etj,etj,etj etj edhe pse i linin pa bul e mr bar,pa gjell e me lesh negjmije,pa liri e si kafsh per 75 vite.

  6. Larvat, qe bejne shfaqie te tilla tregohen qe jane te perdhunuara, e te perdorura keqas nga politika e shkerdhato kracise.Sot jane kthyer kurvo kraci, keshtu qe familja e asgjesendit ne politike po asfikson ndergjegjen e ketij populli qe eshte mesuar me parmende, A durohen me keto shfaqie te pa cipa kuqalesh?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *