• |
ide | kryesore

Kunjat e Tahirit: Xhafës i kujton vëllain, Ramës – baxhanakun, Bashës – kunatin…

Lajme, Të funditIsh-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dalë sot përpara gazetarëve. Ai tha se ka heshtur në respekt të hetimeve. Ai tha se kishin folur deri edhe ambasadorë për të, por nuk i ka kursyer kunjat.

“Qeshja me disa që i kam njohur mirë dhe më kanë njohur mirë dhe bënin sikur s’më kanë njohur kurrë dhe me disa që nuk më kanë njohur kurrë dhe që bënin sikur më kanë njohur gjithë jetën. Me vrap pas tyre edhe ambasadorë, me vrap pas tyre dhe pa pasur aspak gajle se në vendet e tyre s’ja vinte njeri nëse do të flisin si këtu. E as do guxonin të flisin në vendet e tyre për një proces ku heton prokuroria” – tha Tahiri.

“Heshta e prita që të hetohej gjithçka që lidhej memua jo vetëm në Shqipëri, por edhe në Itali. Këtu në vendin tonë ku kur ua do interesi politikanë, gazetarë dhe analistë çirren studiove se nuk mund të mbahet përgjegjësi për vëllain, për motrën, gruan, bashkëshortin, djalin, për kunatin, për baxhanakun…” – tha Tahiri që theskoi jo pa qëllim akuzat që u bëhen sot krerëve të politikës në Shqipëri për lidhjet e tyre familiare.

“Kam zgjedhur të mos bëj politikë por të pres përfundimin e hetimeve, ndaj kam heshtur dhe i vetmi që kam heshtur jam unë. Në gjysmë letra e gjysma lajme, gazetarët plasin lajme bombastike, që merreshin nga analistët dënglamëdhenj e medemek të pavarur për të më bërë mua gjyqin” – tha Tahiri. ©LAPSi.al10 Comments

  1. O Tahir heret a vone do ikesh ne burg. Leri tangerlliqet. Te pakten Xhafaj e beri nje te mire qe dha dorheqjen. Do sdo Rama, Dako do haje karin ne goje ne burg (apo nuk eshte fiks ne lartesine e karit kodoshi)

  2. Xhafa esht treguar me burr se ty e se gjithkush tjeter perderisa asnjeher nuk i ka dale asnje perfolje per perfshirjen ne trafik nderkombetar droge ne kuader te grupit te strukturuar kriminal, vellain e coi ne itali per te vuajtur denimin duke respektuar ligjin ne menyre rigoroze , ti nuk ke fytyre te pakten te kunjosesh Xhafen , po mir ben te zgjidhsh ceshtjen e audit aa 003 gb kshu qe t fala habilajve .

  3. Perpjete te hidhesh o qorr ne burg do vesh se je i perlyer koke e kembe dhe me meten mos e kruaj shume se te fut plumbin ai.apo nuk eshte ne aleance dhe me erion betonin.asnjeri nuk te do se je karte e djegur keshtu qe kujdes dhe mos ha mut shume

  4. bashes tahiri ti haj mutin siq i hengren mutin berishes e bashes me 21 janar,madje nuk ju mjaftoi muti i berishes dhe bashes por hengren dhe mutin e ilir metes ne lalz dhe monikes,pos kesaj i thithen metes ngjalen ne lalz dhe monikes palla .(ASOKOHE MONIKA ISHTE BURRI I METES) dukej si mashkull,por pasi iliri u mbush me flori droge nga rama monika ndryshoi gjini dhe u be femer.ku e kan bllokun tahiri,rama,ngjela,preq zogaj,mark marku,doshi,andi bushati,lubonja etj.mos te flas per llojin muq nano,mero baze,mingjozi,artan hogja lopa e news 24,anila basha,karl bolja italjane etj,e ben se bashku me bastardin president.

  5. O Tahir lere Xhafen e Ramen o hale bashke me keto halete drejtorucat e nendrejtorucat e kompani hienash qe ke krijuar ne tatime, ujesjelles e ministri se po lehin qe dole se kujtojne se sdo ju vije rradha te skanohen dhe ata se i ke zgjedh tamam si vetje , plehra te ndyra i ke zgjedhur, shushunja qe vec ndosin qeverine e Rames.

  6. Nuk e kuptoj si e degjoni akoma,kete bastart,ne te gjitha drejtimet,nje llafazan,qe kujton se llafet e shumta do te mbulojne bemat e tija.Ky eshte vetem nje rrugac,qe iu dha mundesoa ta cfrytezoje ne maksimum,rrugacerine e tij,duke perfituar nga syleshet,si dhe ata qe edhe sot po i puthin doren.Turp edhe per ta.

  7. Min brendshem qe qendroi me gjate ne detyre,me I sulmuari nga politikanet dhe mafia politike ne keto26 vjet,ne keto vite politikane kane vrare,vjedhur,shtypur,masakruar,rrembyer,kercenuar dhe jane dokumentuar per veprat e tyre,si psh familja berisha qe han me lug floriri,familja meta qe pagoi,shantazhoi per te mos e denuar,mediu fajtor per gerdecin dhe familja basha luli me bemat e tij kunati,dhe vellai I lulit qe sot eshte pronar I nje shkolle private tek tegu me cmim 800 euro ne muaj dhe ketyre pushtave nuk I hyn gje ne bythe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *