• |
ide | kryesore

Flet Saimir Tahiri: Pse kam heshtur 1 vit, kur më sulmuan edhe oligarkë e ambasadorë

Lajme, Të funditIsh-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka dalë sot përpara gazetarëve. Ai tha se ka heshtur në respekt të hetimeve. Ai tha se kishin folur deri edhe ambasadorë për të.

“Shqipëria hesapi. Kanë gënjyer për mua përditë, por unë kam heshtur. Kur të vijë dita do bërtas më fort. Nuk e kam pasur të lehtë të hesht. Kam diçka të rëndësishme. Për të ndarë.

Ne 24 tetor 2017 unë dola dhe deklarova se ndaj meje nuk kishte asnjë hetim. Atëherë ajo dora e zezë që paguhet nga oligarkët tha se ishte e manipuluar. Hetimi i drejtësisë shqiptare nuk më mjafton. Unë bëra atë që nuk ka bërë asnjë politikan shqiptar duke kërkuar të hetohem dhe në Itali.

Në 27 tetor prokuroria italiane nisi një hetim ndaj meje. Ata në heshtje dhe pa zhurmë. Në fund ata i mbyllën hetimet. Sot kam vendimin e gjykatës ku thuhet se Saimir Tahiri nuk ka lidhje me akuzat” – tha Tahiri. ©LAPSI.al

Në përdiitësim…7 Comments

  1. hetimi ne Itali nuk ka thene qe nuk je kriminel..ka thene qe thjeshte qe ti kishte bere te gjitha por jo ne territorin italian ..Hajde Saje se ti dijne te gjitha..mbylle gojen e qelbur rilindase…

  2. gjithcka ca the do jet 100% e vertet kur te dal dhe drejtesia shqipetare me nje vendim te formes se prere,vendimi italian jep nje baze te forte per pafajesine tende , forca

  3. O qorr nuk vihet nenlevizje prokuroria ne Itali me kërkesë nga ty dhe nga askush. Prokuroria në bashkëpunim me agjencitë e zbatimit te ligjit bëjnë hetime dhe nga ato hetime ka dalë jo emri jot po ermi i një shoferi që quhet për fat te keq Saimir ndërsa mbiemri te ka dalë nga dhuratat, dmth mer surratqen je ti dhe askush tjetër. Pocat jam e sjam ne hetim janë gogla muti. Sa per për atë ambasador që ta ka përmend emrin është po ai që ti e mbajshe si hajmali se ishe cun i ndershem. Prit të vijë kjo teta se ajo ka me te tredh

  4. o Qorri bibes, pse nuk mbyll gojen dhe rri ne qetesi por kruhesh si Shaban Qosja. Ne vend te behesh i padukshem del e ben arrogantin dhe te “virgjerin”. Ti je aq i virgjer sa ceshte dhe nje prositute bordello

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *