• |
ide | kryesore

(FOTOLAJM) ‘Ti vajzë do e marrësh provimin kur të shohësh tavanin…’, çfarë mesazhesh japin studentët

Lajme, Të fundit

Pankartat me mesazhe nuk kanë munguar as ditën e sotme të protestës në Ministrinë e Arstimit.

Në një prej tyre, paraqiteshin pedagogët që pretendohet se janë të korruptuar.

Në këtë pankartë, një prej tyre, një pedagog cilësohet si ‘Il Padrino’ (Kumbari), personazh i filmit me të njëjtin emër, drejtuesi i një familjeje kriminale.

cb0cabc3-abf0-4e5c-a76b-d36d6f018263

Më poshtë, ju sjellim disa prej pankartave të studentëve.

5bd17882-a229-42d9-a252-773de2bdd24fa3b1f736-0a9f-4943-b5f9-8b1a16fd08687981b719-f7f3-4ca8-8d77-7fcf3a01c5165416640e-7cf0-4b5c-8a50-5bacc5328124382c99be-6264-46e4-9efb-1b46b918b26ab1e419b9-5472-4b5c-a4d8-a2d70e65e80b

9 Comments

  1. Ndoshta ja kane treguar gruaja ,motra ,vajza e tij pedagogut qe sa bukur duket tavani kur ju kane hipur te tjeret mbi te .

  2. Me keta pushta duhet te mereshin keta studente,duke i treguar me emra dhe fakte jo me pankarta,por ti dergojne ne prokurori,me fjale eshte ngopur ky popull,duhen shembuj konkret

  3. A keni mundesi me i fut ne burg keta tavanxhite, se i rregullojne ma mire se ate njerkun qe kishte perdhunu vajzen 6 vjece.

  4. Nxirrini te gjithe emrat e te korruptuarve ne cdo fakultet te Shqiperise.
    E para kjo duhet te jete” Shporrja e ketyre heleve” te korruptuar.

  5. Sa do qe te nxirren si te korruptuar e bagabonde, si qeveritaret dhe tere shfrytezuesit e postit e detyres shteterore, po nuk u pastrua, e qe te vihet ne shinat e punes ”’ me duar te pastra prokuroria mos prisni shprese nga kjo drejtesi e kapur, dhe e inkriminuar. E vetemja shprese eshte shporria e qelbesirave te krimbosur nga politika, e qe drejtesia te jete sa ma prane popullit.

  6. Vjen saliu korbi i zi dhe i rregullon studentet duke i hapur kjoskat universitete dhe i mbledhin parate e shpellareve duke shitur kartona per diplome

  7. nuk behet ai vend , akoma ju.sa te duruar jeni.Ku gjykata nuk jep drejtesi, arsimi kualitet, dhe shendetesia humanitet ….nga ai vend largohu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu