• |
ide | kryesore

Video/ Publikohet momenti i ekzekutimit të ish-policit në Tiranë

Lajme, Të fundit

Në videon e mëposhtme shihet qartë se si Arben Bilali, ish-polic, u ekzekutua me një breshëri plumbash në derë të shtëpisë.


https://www.youtube.com/watch?v=ADs5DiaC7e4


Makina me të cilën udhëtonin atentatorët rezulton të jetë një Mercedez Benz me ngjyrë të errët, me targa false, të siguruara nga një mjet Fiat Punto, i raportuar i vjedhur dy vite më parë në qytetin e Vlorës.

14 plumba janë zbrazur në drejtim të Bilalit. Asnjë nga vrasësit nuk shihet të ekspozohet apo të dalë prej makinës. Pasi godasin Bilalin, ata largohen qetësisht me mjetin e tyre në drejtim të paditur.

Sipas policisë, nga çfarë kuptohet pas ekspertizës së pamjeve filmike, vrasësit janë të informuar se zona ishte e blinduar me kamera sigurie e për këtë arsye ata nuk rrezikojnë të dalin jashtë makinës.

Prokuroria dyshon se Arben Bilali, të cilit i ishin vrarë dhe dy vëllezër më parë, është ekzekutuar për motive hakmarrjeje.

 

 


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.