• |
ide | kryesore

Haradinaj zbulon prapaskenat: Në shtëpinë e Thaçit na mblodhi Rama

Lajme, Të fundit

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur rreth darkës së shumëkomentuar në shtëpinë e re të presidentit Hashim Thaçi në Prishtinë. Ai ishte aty bashkë me kryeministrin shqiptar Edi Rama, zëvendësit e tij Behgjet Pacolli dhe Fatmir Limaj dhe kryeparlamentarin Kadri Veseli.

“Ka qenë në tërësi bisedë e dinjitetshme”, – tha Haradinaj në një intervistë për emisionin “Pressing” në T7.


“Ka pasur një iniciativë prej kryeministrit Edi Rama për një takim të përbashkët. Në fillim ishte ideja që takimi të ndodhte në Tiranë, por ndodhi në Prishtinë. Ka qenë një bisedë e kujdesshme. Janë të njëjtat tema që i dijmë: taksa, dialogu, opsionet e zgjidhjes finale. Këto kanë qenë bisedat por nuk ka pasur ndonjë ndryshim qëndrimesh”, – tha ai.  ©LAPSI.al

5 Comments

  1. Llumi shko te saliu se po te pret shishet e shurres dhe pampersat se do te nderrohet saliu,kete pune e ben mire ti,per te tjerat mendon sali anji

  2. HARADINAJ LE TE THOTE CFARE TE DOJ PER ATE NATE RAMES KAQ I DUHEJ NJE FOTOGRAFI NE KRYE TE ATYRE DHE KAQ AI TE TJERAT I RREGULLON VETE NJE FOTOGRAFI E TILL ATI RAMES I SHERBEN 30-VJET PER TUA SHIT SHQIPTARVE KETEJ SHE BRUKSELIT ANDEJ JA KETA JAN USHTARET E MI TE GJITHE JU QE ISHTE NE ATE FOTOGRAFI TANI I SHERBENI RAMES BRENDA DHE JASHT KUFIRIT E NE FAKTE KY RAMA ESHTE NJE ARMIK I HERSHEM I KOSOVES KUR PO BEHEJ RRUGA E KOMBIT THOSHTE NE PARLAMENT *RRUGE QE STE CONE GJEKUNDI KESHTU KY KOSOVEN E QUAN GJEKUNDI ÇELSIN E BASHKIS JA DHUROJ KENGETARIT SERB GATOJ DHE SHPERNDAU GJELLEN E PRISHUR PER NDARJEN E KOSOVES KY NJERI ESHTE IDEATORI I NDARJES SE KOSOVES ME SORASIN PUTININ VUCICIN DHE THACIN QE PO E SHFYTEZON DERI NE PALC KU NJER FAMOZ KA DY QELLIME ME ATE FOTOGRAFI.
    1-I THOTE POPULLIT SHQIPTAR SE JA UNE JAME NJESHI DHE DO RRI NE PUSHTET SE ME DUAN KETEJ E ANDEJ KUFIRIT.

    2-U THOTE NDERKOMBETARVE JA UNE JAME NJESHI I SHQIPTARVE KETA TE TJERET JANE USHTARET E MI DHE KUR TE DUA UNE E FUSE BALLKANIN NE LUFTE PRANDAJ UNE DUHET TE RRI NE PUSHTET QE MOS TJU FUSE NE LUFTE BALLKANIN MRET VESH E KUSHE BEN KETE NJE NJERI KEMBE E KOKE ANTIATDHETARE FAMILJARE SHTEPIJAF DHE I BETUAR ORDOKES SORJAN RUS GJYSHE E BABE E VETE…..

  3. Po mirë e ka. Ky kaqoli ynë nuk e kapiton’ që në shqipëri nuk është asgjë më shumë se “e keqja më e vogël midis mundësive që mund të zgjedhin shqiptarët”. I duket vetja si “vizionar që nuk e kapitojnë’ të gjallët por do kapitojnë’ brezat e ardhshëm”. Karagjoz mediatik.

  4. Juri urime per masterin te vitrina e saliut tregove qe bir kurve me vizion perendimor te ndihmoje dhe xixa stalini ziguri llumi qe ke shkruar gjithe keta rreshta,nuk do ti mungojne vizionaret e byros politike PD

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu