• |
ide | kryesore

Media serbe: Trump po i kërkon Vuçiçit që Serbia të njoh pavarësinë e Kosovës

Lajme, Të fundit

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, i ka kërkuar homologut të tij serb Vuçiç, që Serbia ta njohë pavarësinë e Kosovës, shkruan RTS.

Shefi i Qeverisë amerikane i ka dërguar një letër presidentit Vuçiç me rastin e pavarësisë së Serbisë, ku përveç urimit, ka nënvizuar edhe rëndësinë e arritjes së një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë.

“Shtetet e Bashkuara mbeten të patundura në përpjekjen tuaj të shenjtë për të thelluar bashkëpunimin rajonal. Veçanërisht në çështjen e normalizimit të marrëdhënieve më Kosovën”, shkruhet në letrën e Presidentit Trump.

“Një marrëveshje historike, me një pranim të ndërsjellë në thelb, do të ndërtonte rrugën e Serbisë drejt zhvillimit ekonomik dhe integrimit në BE”.

3 Comments

  1. si tallen serbet me bythlepiresit e tyre rama,thaqi,veseli,ruqi,ramushi,serbet e dij qe bashka me baton hagjiun keta jan krymba qenefi ku ka dhjer stalin.

  2. Ari, je bir kurve tamom qi shan vetem kta tanet. Bon mire qi nuk e permend trumpin se ai ta qi sumen dhe ti dhjet turinjt po I cenove interesin dhe projektet.

  3. Rri urte z Tramp .Nuk ka vlere fjala jote. Jane dy palloshe ketu qe do rrejne Beogradin me Mitrovicen dhe si babadhier te kombit do bejne Shqiperine e madhe e nuk do kemi me nevoje per Ameriken. Pastaj do ju japin direktiva juve me porosite e Sorres plake duke kaluar nga lidere ballkanike ne lidere boterore.
    Vetem se nuk kane si te thyejne trimin Haradinaj .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu