• |
ide | kryesore

Një ditë para protestës së opozitës/ Rama i prerë: S’ka zgjedhje të parakohshme!

Lajme, Të fundit

Një ditë para protestës së lajmëruar të opozitës kryeministri Rama u kërkoi grave nga Berati të pengojnë burrat që të shkojnë në protestë. Ashtu si në qytetet e tjera ku ka shkuar edhe në Berat e Kuçovë kreu i qeverisë u prit me protesta të simpatizantëve të PD.

“Unë u bëj thirrje grave të Beratit ti kapin burrat prej xhakete dhe mos i lënë të ikin në Tiranë. Se sebeb duan. Se thonë hajde të dalim të shohin çfarë do bëhet nga Tirana. Nuk do të bëhet asgjë.Me metoda të tilla e vetmja gjë që nuk preket, është qeveria. Nuk kanë çfarë i bëjnë fare qeverisë, por kanë çfarë i bëjnë vetes”, tha Rama.

Edhe pse PD ende nuk ka vendosur nëse do të hyjë në zgjedhjet vendore, Kryeministri Rama është optimist që do të garojë përballë PD dhe LSI

“Unë them do hyjnë, edhe po nuk hynë ne i kemi ndarë gjërat, Luli me Monikën, dhe Monika me Lulin, ne me njerëzit, njerëzit me ne”, tha Rama, duke theksuar se PS do të fitojë zgjedhjet e 30 qershorit edhe në ato bashki që sot i ka Partia Demokratike.

12 Comments

 1. dhjerja e stalinit rama nuk e leshon qenefin negjmije edhe po ta vrasin.deri diten qe ta shpallin non grata si gadafin e sadamin.po nuk e varet ket monster te droguar shqiperia do te behet qelb.

 2. Kjo eshte e bukur, grate te pengojne burrat per te mos shkuar ne proteste. Deri ku arrin famtazia kryeministrore. Shpresa e tij e vetme mbetet qe grate te tremben nga protestat dhe t’i mbyllin burrat me celes. Kaq frike ka!? Dakord qe i le mbeshtetesit e tij ne balte dhe ia mbath sa ne Vlore sa ne Berat sa ne Lushnje dhr mbledh administraten per te bere anti miting, por se do binte ne kete nivel sa te kerkonte edhe ndihmen e grave, krte s’do e besoja kurre. Pse nuk ben nje gje, pse nuk e rrethon godinen e tij me gra me dhe te vendose ne komande ministren e marredhenjeve me parlamentin dhe ndonje tjeter qe te mbrojne institucionet? Shqiptaret nuk e kane zakon te sulmojne gratr.

 3. Gebels. Kot lodhesh.
  I doje tegjitha. Ekzekutivin, Legjialativin dhe Gjyqesorin te kishin ngjyren mavi. Ti gezosh. Tani Opoziten ne Parlament e ke Konstruktive. Gjykata Kushtetuese nuk ekziston qe ti perzere ata majmune. Me nje llaf rrumpalle. Ti ben cfare te duash.
  Por per dreq kjo eshte edhe nisja e nje Krize te madhe. Se rrumpalla ne Krize te con.
  Hajdutet e tu duke mos patur prokurori dhe gjykata dhe me opoziten fallco qe te hyri ne Parlament, do te japin me Koncesion edhe Ty.
  Koncesion te Mbare.
  Pike.

 4. Ky duhet izoluar urgjentisht. Eshte i marre, i papergjegjshem. Nuk di ca flet. Nuk kupton qe e gjithe kjo eshte nje krize reale, fukarallek per 96% te popullsise dhe korrupsion galopant per nje grusht njerezish.
  Ti ore zoteri je aty, per te qeverisur, per te sherbyer. Nuk je per te bere si pjeshke, nuk je aty per te vjedhur, nuk je aty per ti bere taksat e shqiptareve rrush e kumbulla, nuk je aty per te dhene koncensione, tendera, leje ndertimi 5 klienteve te tu, qe i kthejne ne xhepat e tu, nuk je per tia hapur krahun totalisht trafikut te drogerave te forta dhe hashashit, nuk je aty per ta bere Shqiperine lavatricen e parave te pista.
  E ke bere kete vend katraure, si mos me keq, si syte e tu, qe te pellcasin.
  Ke ndertuar nje administrate mediokre, ku dominon hajduteria, nepotizmi dhe paaftesia. Ti do mbahesh mend vetem per brekushet e tua. Mblodhe rreth vetes gjithe llumin e kesaj shoqerie, vjedh e blen zgjedhjet dhe te duket vetja i suksesshem.
  Ti je funderrine, nje hajdut i pangopur, rob i krimit dhe oligarkeve. Do marresh ate qe meriton.

 5. Jo jo, nuk do kete zgjedhje. Do presim te vjedhesh ti deri ne 2021, dhe pastaj do futemi ne zgjedhje me gjushet, lalet, ndreun, gjicet, sulet, ndokat, frroket, doshet, rroshet e ki di une sa shume ke mbledhur.
  Te ka mbaruar koha , deshtove.
  Mendo exit-in tend, qe te pakten nje here te vetme, te dukesh pak burre, se na e shpife.
  Del e krekosesh kot, do te tregosh force, por je ne ditet e tua me te erreta, dhe te frikshme.
  Je nje karagjoz , hajdut je dhe nuk i duhesh kerrkujt. Mbrohesh me krimin, por e ke bere llogarite gabim perballe popullit.

   1. Me gjitha te o kelysh, il tufen se qenve, talebnet jane shume te forcuar ne vendin e tyre koqet e fundit. Kuraje,legen i doçerve….

 6. Laparaku, frikacaku, ky Ipaemer, sa del duket i trumaksur lloshi, sepse e sheh ne surratin e edepsezit Rama frike qe i ka hyre, dh e e din shume mire qe se ce pret, mblidhet ne ca skuta te jugut, per ti thene se nuk ben zgjedhje te reja. Po kush te pyet me ty or i rrjedhur, tya tu sosen ditet e mashtrimit e banalitetit qeveritar, se me prrockat e tua vetem sheh enderr si gomari, se ti je, e do perfundosh ne historine e faqezinjeve te kombit.

 7. Ky eshte dhe me te meta mendore,dhe manjak -Nafijesh-.Tall trapin me -ridhjerset e Beratit ,te Fierit ku ju thoshte mos me shqyeni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu