• |
ide | kryesore

Basha: Largimi i Ramës, i panegociueshëm

Lajme, Të fundit

Lulzim Basha pranoi nga Burreli se ndihma dhe kontributi i Gjermanisë dhe SHBA-së për të zgjidhur krizën në vend është e domosdoshme, por kushti për largimin e Edi Ramës është i panegociueshëm.

“Mirënjohje Gjermanisë aleate dhe mike, mirënjohje vendeve të tjera të BE-së dhe mirënjohje SHBA-së që nuk e lini vetëm popullin shqiptar në këtë betejë për jetë a vdekje. Një gjë është e sigurtë: ka vetëm një rrugë, ajo e standardeve evropiane. Kjo nuk negociohet, largimi i Edi Ramës nuk negociohet”, – tha kreu i PD-së.

Basha tha se opozita nuk do të bëjë asnjë hap pas në betejën e saj për jetë a vdekje. Lideri i opozitës sulmoi sërish kandidatët socialistë për kryetar bashkie si të inkriminuar dhe trafikantë.

7 Comments

 1. Ik ore Loqe se nuk i duhesh askujtmvetem familja te rrije rehat.Ke ke shoke ti more hajdut dhe i paftyre,asnje shok nuk ke sepse te gjithe i hoqi Saliu.Ha mut tani.

 2. Une nuk iki se vetem si minister dhe kryetar opozite kam bere 10 here pune me te mira se Rama. P.sh. shkula kriminelet nga parlamenti dhe kanabisin nga tokat e bukes. Po rama cfare ka bere keto 6 vjet?

 3. Lulu I urdherove cecenet e cetniket e S.R.B qe ti marin molotovet me vete per nje proteste paqesore,kaq loqe do ngelesh o lulu qe I dua amerikanet dhe gjermanet per ndermjetesim por une ju ve kusht qe rama te largohet,kaq delirant je more Loqe qe asnjehere nuk Poqe,molotovet lulu

 4. Emri i juristit Basha si politikan, është i lidhur me kauzën demokratike perëndimore pasi ka përfunduar studimet në një nga vendet me histori të gjatë të sistemit demokratik, Hollandës.
  Emri i piktorit Rama, është i lidhur me babain e tij Kristaqin, që si antar i presidencës së diktaturës komuniste, firmosi varjen e një poeti antikomunist.
  Sikur të mos përmendeshin fare skandalet e qeverisjes së Ramës, vetëm ky fakt e bën të domosdoshëm rotacionin politik, nëse shqiptarët duan ti afrohen demokracisë europerëndimore.
  Nga ana tjetër, liderët duhet të vlerësohen edhe për mënyrën e komunikimit në publik.
  Le të krahasojmë paraqitjen në publik të Ramës me gjestikulacionet e gjuhën harbute, me paraqitjen serioze e normale njerëzore të Bashës .
  Është abuzuar me propogandë nga socialistët, për ta ngarkuar Bashën me fajin se ai si ministër i mbrendshëm, paskej vrarë 4 demostrues “paqësore”.
  Derisa Rama shpërbleu gardistin që hapi zjarr kundër protestuesve të 21 janarit, duke e bëer shef lokal të socialistëve e tani si kandidat bashkiak, kjo alibi ka rënë tërësisht.
  Pra Rama indirekt e ka marë vetë përgjegjesinë e atyre vrasjeve.

 5. Rama e preu ne bese ne 2017 si bir komunisti. Eshte mashtrues hipokrit hajdut i parave te popullit 20 %desh
  ben nje humor bajat qe te ben me vjelle tallet me hallexhinjte dhe i mashtron. E ka kthyer Tiranen nje xhungel betoni vetem bulevardi ka mbetur hapesire. Me xheste ne ekran don me tregu sa i pashem por i ka dale boja fare me ato sy te zgurdulluar sa majtas djathtas. Sii politikan eshte zero.

 6. Ju byroistat dhe morrat e kuq,lulu vetem se vrau kater vete ne shesh,shiti detin,vodhi miliona,vodhi zgjedhjet 2011,pastaj a e ka mbaruar shkollen per juridik te tregoj nje here tjeter,prandaj vetem per keto ai nuk duhet te perfaqesonte pd sot

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu