• |
ide | kryesore

Video/Përplasje e fortë te “Të paekspozuarit”/ A rrëzohet Rama me dhunë apo me zgjedhje?

Të fundit

Në çfarë mënyre largohet Edi Rama: me zgjedhje apo me rrugë radikale? Kjo pyetje e shtruar në emisionin e Ylli Rakipit ka ngërthyer në një debat të fortë Mustafa Nanon dhe Andi Bushatin. Nëse të dy gazetarët binin dakord se kryeministri aktual e ka mbushur kupën sidomos me ngritjen e një sistemi kleptokratik, ata janë ndarë për rrugën se si mund të arrihet fundi i regjimit të tij. Nano këmbëngulte se vetëm me qëndrimin e opozitës në parlament dhe pjesmarrjen në zgjedhje, ky objektiv ishte i mundshëm, ndërsa Bushati ka argumentuar se Rama i ka rrëmbyer gjithë shtyllat e sistemit duke i lënë kundëtshtarëve vetëm mundësinë e dhunës.

©Lapsi.al

Debati/ Muç Nano: Erion Veliaj ka bërë punë, Bushati: Produkt i pistë i manipulimit mediatik, mashtrues ordiner

Publiée par Të Paekspozuarit – TPZ.AL sur Jeudi 23 mai 2019

15 Comments

 1. Bushati mbreme ishte BRILANT ne analizat e tij. Analiza e Bushatit, arriti deri ne ate pike, sa Muc Nano nuk arrinte as te pelliste me. Keni pare ndonjehere gomar qe ndalon te pelliturat sepse i flet ndokush? Nuk ma ha mendja. Por mbreme as Bushati dhe as Nazarko nuk arrinin dot te flisnin para llogjikes se hekurt qe perdori Bushati. Puna arriti deri aty, sa Muc Nano, i (e) dashuri (a) e Marenglenit i bllokuar teresisht nga analiza e shkelqyer e Bushatit, te thote qe “droga mund ta ndihmoje per te bere me mire punen…” Mjafton kjo fraze e ideatorit te aleances se qelbesirave, per te kuptuar se ne c’nivel eshte qeverisja e sotme. Gjithesesi, duke njohur mire mentalitetin e Mucit dhe te Nazarkove, duke ditur se ata arrijne t’i thone m.tit, Mashallah dhe duke i pare mbreme ne ate situate ku nuk arrinin dot te artikulonin ndonje mendim te hajrit, nuk mbetet gje tjeter vetem te falenderojme Bushatin dhe Lubonjen (por mbreme vecanerisht Bushatin) per analizat e shkelqyera.

 2. Telekomanden e TV e kam Smart, televizorin jo!
  Sa here telekomanda ime ‘sheh’ ish-teknikun e postes ne Corovode me inzialet M.N., nderron kanal vete!

 3. Bëri shumë mirë Rakipi që e thirri Muç Nanon në debat se mbrëmë i doli plotësisht kallai i “intelektualit”.
  Mbrëmë u pa se kush janë ata që mbrojnë Ramën. Injorantë që nuk e kanë fare idenë se çfarë po ndodh në Shqipëri e një karagjoz akoma më qesharak se Rama që deklaron pa pikë turpi se për një lider qenka e domosdoshme të përdorë drogë, pasi droga të “kthjellon” mëmdjen ???????????
  Po thritet në studiot televizive njëfarë “konsevatori”, “deputet opozitar” që ka emruar Rama, për të bërë humor me budallallëqet e tij.
  Muçi ja kalon edhe Gjuzit.

 4. Me -shuall-njeri se ky -m.t nano -nuk paska mbi kete toke.Kur thote qe droga e ben Ramen me eficent.Turp me keta ndyresira .Si mund te drejtoje shtetin nje i droguar.?Ate here kur ky njeri i pa skrupullt eshte perdorues droge ;pse denoni te tjeret per 2g hashash per perdorim vetjak o monster qe me hiqesh si gazetar i mirfillte .Ju ini llumi i gazetarise .ju ini llumi i shoqerise .ju ini llumi i ketij vendi njerez pa dinjitet dhe moral.

 5. Ka shume vende qe te droguarve iu hein te drjeten e te drejtuarit te makines, Muc Nano tregon nivelin e tij te larte dhe se sa perpara eshte ky anal-ist me kete fraze

 6. Ky mut nano sikur te ndrroje 7000 lekeur po nive i rendomt do ngeli . Qelbesira dhe kurva kudo ku jeni bashkojuni kryekurves mut nano dhe merushe karakurves se te gjithe karin do hani , por dysh ama . Bravo Bushati , Rakipi , Lubonja ,Babaramo dhe te gjithe opozitareve te perjetshem .

 7. O Ylli, po nuk ishte nevoja ta poshtroje Mucin gjer ne ate pike… apo mendon se njerezit kane perceptim te gabuar rreth nivelit “akadamik” te Mucit dhe ti doje tu nderroje opinion…!?

 8. Qe te gjithe Ne e dijme
  Makina te levize don benzine,
  Kryem…tit qe t’i funksionoje koka
  Lenda djegse per te asht droga!

 9. Mbreme nuk kishte debat. Ishte nje A(ndi)Show nga fillimi deri ne fund. Nje deshmi e arsyes se pse rilindasit i kane braktisur studiot e verteta debatit. Shpresa e tyre e vetme eshte qe perseritja do t’i relativizoje bemat dhe gjemat e tyre. Nuk mund te them qe nuk eshte zgjidhje inteligjente, sic nuk mund te them qe populli nuk eshte mjaftueshem inteligjent per te kuptuar kete. Me kujdes eshte zgjedhur njeri qe ben xhiron e studiove , pra Fred deficenti qe sa here flet ngjall meshire per veten dhe ato qe mbron. Thjesht presin mallengjimin dhe meshiren tone se argumentet kane rene prej malit me kohe dhe jane bere cope-cope. Me thene te drejten si njerez na vjen keq per Fredin, apo dhe mucin, por me shume na vjen keq per veten.

 10. Mbreme Andi Bushati qetesisht dhe me argumenta vuri poshte avokatet injorante te Rilindjes.
  Faleminderit Bushati dhe Lubonja.

  1. Ku ka avokat shqiperia ? Ka ca tufa me varikarsa qe i mban edi per lolo, dhe ata qe “dun me kap nei gjo” bejne si filozof per te mbrojtur ate cka nje rrot kari i semure mendor mendon se eshte drejtesi. Dhe nuk eshte se e bejne vetem ata qe merrem me ligj. Tani ikoakti ka kaluar me dkmensione te reja, tani jemi kthyer ne diktaturen komujiste por moderne sepse prap ketij rrotes se karit u zgjua nje dite dhe i mbushi mendjen vetes se eshte profesionist dhe intelektual qe merr vesh nga shume fusha te ndryshme. Ne fakt shpresoje te jet keshtu se pastaj i bie qe te kete shkaktuar kaos kastile.

 11. Mbreme Bushati, qetesisht dhe me argumenta, vuri poshte avokatet injorante dhe servile te paskrupullt te Rilindjes.
  Faleminderit Lubonja dhe Bushati!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu