• |
ide | kryesore

Balla: Zgjedhjet me 30 qershor janë detyrim kushtetues

Lajme, Të fundit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla dhe Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ishin sot të pranishëm në një takim elektoral në Bashkinë Prrenjas. Balla u shpreh se zgjedhjet me 30 qershor janë detyrim kushtetues. Sipas tij do të ndëshkohen të gjithë ata që do të tentojnë të cënojnë zgjedhjet.

“Shteti fillon nga respektimi i Kushtetutës dhe i ligjeve nga të gjithë. Zgjedhjet me 30 Qershor janë detyrim Kushtetues. Askush nuk mund të dalë mbi Kushtetutën. Ligji jep ndëshkim shembullor për këdo që do të guxojë të cënojë zgjedhjet. Edi Rama do të marrë në vitin 2021 mandatin e tretë qeverisës”, deklaroi Balla.

 

 

 

 

 

8 Comments

 1. e di qe edvini,balla,ruqi,xhafa,balla,dhinushi,belinda balluku etj hajn mut me kishtetut te qenefit negjmije ku jan ngjizur e ler keta monstra.

 2. janë detyrim Kushtetues

  Ha ha

  Kete e interpreton Gjykatea Kushtetuese

  Kur ke Gjykaten. Pse e shkaterrove.

  Kjo eshte Krizeeeeeeeee.

 3. e di qe edvini,balla,ruqi,xhafa,balla,dhinushi,belinda balluku etj hajn mut me kushtetut te qenefit negjmije ku jan ngjizur e ler keta monstra.

 4. Faleminderit lanti, më kishte marrë shumë malli të të dëgjoja. Jam me fat që të kam Nr 2 të rilindjes.

 5. Po ta lësh vendin pa Gjykatë Kushtetuese, Gjykatë të Lartë, Kryeprokuror, çfar është?
  Po ti heqësh të drejtën e antarëve të KZAZ-ve, KQV-ve, partive parlamentare të opozitës çfar është.
  Po të mbash në këmbë një Parlament me më pak se 140 deputet çfar është?
  Po ta dënosh vendin me 140 Milion Euro gjobë, sepse i mbyllët një Italiani mafioz, një TV me vlerë më pak se 1 Milion Euro çfar është.
  Po tja falësh qindra miliona euro pronë publike Fushave, Nushave, edhe Bytharushave çfar është?

  Atë Pekmezin mu në gojë ta…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu