• |
ide | kryesore

Mori pjesë në protestë, tatimet i bllokojnë biznesin

Lajme, Të fundit


Dega e Partia Demokratike në Elbasan ka denoncuar presionin që sipas saj po përdor qeveria ndaj qytetarëve dhe biznesmenëve që mbështesin opozitën. Sipas saj janë ndaluar shumë të rinj që të mos merrnin pjesë në protestën e opozitës. Ajo akuzon se me urdhër të Taulant Ballës është bllokuar karburanti i një biznesmeni të djathtë në Elbasan.

“Filloi me ndalimin e të rinjve duke u bërë presion që të mos merrnin pjesë në protesta, ndryshe do të viheshin para ligjit, por kjo nuk e pengoi revanshin e popullit të Elbasanit që të merrte pjesë në protestën e 25 Majit.

Por urdhrat politikë të kryesuesit të PS Elbasanit për Qarkun Elbasanit Taulant Balla nuk janë ndalur vetëm tek qytetarët dhe mbështetësit e PD, por edhe ndaj bizneseve me bindje politike të djathtë. Një grup Hetimit –Tatimorë nga Tirana në mënyrë të befasishme me urdhër politik, kanë bllokuar një nga karburantet “Energy Blu” të një biznesmeni me bindje të djathtë.

Edhe pse nuk gjetën asnjë problematikë, këtë e tregon edhe procesverbali që nuk ka asnjë shkelje ligjore, ata i kanë vënë shiritin deri në një urdhër të dytë politik. Partia Demokratike i bën thirrje nëpunësve si ato policore por edhe të organit Tatimor të mos bëhen vegla qorre të këtij pushteti që dhunon qytetarët e vetë”, – shprehet PD e Elbasanit.


9 Comments

 1. Privati/ klassa e larte nuk don shtet, ata rremuaj duan qe te pasurohen sa me shume. Klassa e mesme dhe e varfer kane nevoje per shtet, per drejtesi dhe per stabilitet. Monika dhe luli kane hallin e vet, atyre nuk u intereson qe shqiperia te behet mire sepse humbin shpresat per te qeverisur.. populli te hapi syte dhe kurre mos te behet servilat e politikanevet,,,

  1. Ore ti kok-kar e lexove lajmin apo ha mut kot ? Ky palla e gjate eshte hakmarres po te pa qe je kunder tij si ne kohen e enverit te hakmerret si qen i terbuar.

  2. O te qifsha komunistin e semes o pabuks ridhjeras.

   Aq doni ne jete ju morrat e karit, pallen e gjate ne televizor dhe te lexoni temen e mero gelbazes.

   Prandaj ta them une ketu, qe ti perhere i varfer do jetosh o dyqinleksh. Ti do rradhen e bukes, se ngaqe je vet i paafte ta kane fajin te tjeret.

   Mos me ha karin me komente mbrapsht se do te te blej o zorraxhi, dhe do te te hedh ne kazanin e meros

 2. Une nuk jam ari apo Stalini.
  Kjo gazete ka treguar qe 90% e lajmeve qe publikon per poziten jane plehra gazetareske .
  Faktoni arsyen dhe dokumentin perkates perse ndeshkohet ky biznes qe t’ju besojme.

 3. PD Elbasan deri diku ska faj se ate pune ka te hapi lajme te tilla po keta qe e bejne lajm!!!!!!!!!! Gazetaria shqiptare eshte keq fare. Me shume qef kane lulin apo edin sesa te verteten

 4. Edhe komshia ime qe eshte kurve mori nje gjobe per prostitucion. Ja ben kastile se eshte antere e PDs.

 5. Vetem menyra se si flasin dallojne PDerrat jane njerez pa shkolle , llumi i shoqerise, prandaj as per 150 vjet nuk fitojne me kete gjuhe rrugacesh.

 6. O elbasani te qifte edi rama dhe ti, lepiji karin me gjuhe intelektuali.
  Po jemi haleja e evropes o rrote kari. Jeton mes vendeve me te pasura dhe ha plehera dhe vesh rroba te perdorura.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *