• |
ide | kryesore

Protesta / Nga gjuha e dhunës te dhuna me grushta (video)

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme
Grusht berishesInceidenti në protëstën e 6 dhjetorit ndodhi, por në kahun e kundërt të asaj që ishte parashikuar. Një qytetar që disa media nxituan ta etiketojnë gabimisht si me origjinë nga Tropoja, shkoi të godasë me grusht, në mes të turmës, liderin e opozitës Berisha, i cili po marshonte paqësisht në bulevard. Goditja e 31 vjeçarit, Gerti Shehu, e rrëzoi përtokë drejtuesin e PD-së dhe ai do të shembej mbi asfalt nëse turma tas tij nuk do e kishte ngritur në krahë.

Natyrisht, për këtë akt të rëndë është shumë shpejt të besosh aludimin që bëri kandidati i PD-së të Tiranës, Belind Këlliçi duke lënë të kuptohet se pas tij mund të fshihej Edi Rama, apo fajsimin direkt që i bëri kryeministrit lideri i opozitës.

Incidenti i paralajmëruar/ Berisha qëllohet me grusht nga një person mes turmës

Shehu mund të jetë një tifoz i sëmurë politik nga ata të shumtët që nuk e durojnë dot Berishën. Ai mund të jetë një i sëmurë mendor, imun nga ligji, apo gjithçka tjetër. Këtë do ta tregojnë me sa mundet hetimet e një policie të kapur dhe politike.

Por ama një përgjakja e një politikani që po marshonte paqësisht, nuk mund të mos shihet e vendosur në fokusin e gjuhës së urrejtjes, sharrjeve mallkimeve thirrjeve për luftën e tretë botërore që ka buçitur propoganda e qeveris prej tre javësh.

Që kur opozita shpalli se do të bënte miting në  6 dhjetor gjuha e pushtetit mori tone makabre.

Andi Bushati: Debilizimi i debatit publik 

Ministra, deputetë, lakej të tyre në media filluan të flasin për një konspiracion me para ruse, për një dorë të Moskës për të sabotuar samitin, për një axhendë për të sterrosur imazhin e vendit, për një tentativë për ta larguar Shqipërinë nga boshti perendimor.

Pra pyetja që shtrohet është: a mund të bëhet një lidhje mes kësaj gjuhe dhune, mes helmimit të opinionit me përralla përçarëse, mes frymëzimit të dasive armiqësore dhe aktit të sotëm? Çdo psikolog që të pyetet do të pohonte se një klime e tillë stimulon tipa si ai 31 vjeçari, që simbolizoi në një grusht gjithë mbarsjen e helmit të dirigjuar nga kupola në pushtet. Edhe i sëmurë mendor edhe tifoz fanatik i politikës po të jetë ai është ndjerë si peshku në ujë në mjedisin që krijuan Rama, herarkët e PS-së, ministrat dhe mercenarët e tyre në shtyp.

BE për protestën e 6 dhjetorit: Të respektohet ushtrimi i lirive qytetare

Aq e fortë u bë kjo klimë sa një moderatore bibë, që po komentonte live në një TV informativ grushtet mbi Berishën,  filloi ti kërkonte llogari të goditurit se pse po ndodhnin këto incidente, pasi ai kishte garantuar që në protestan e opozitës nuk do të kishte të tilla. Kjo është pra klima që i zhvesh budallenjtë dhe të marrët nga çdo lloj frenimi. E para që u distancua nga kjo gjuhe dhune qe ka ndihmuar vete qe të marri krah, duke i ndare shqiptaret në barëngrënës dhe jo të tillë, ishte ambasada e SHBA: “U skandalizuam nga sulmi fizik sot ndaj një anëtari të parlamentit dhe presim që autoritetet ta hetojnë plotësisht incidentin. Askush nuk duhet sulmuar sepse ushtron lirinë e fjalës në përputhje me ligjin”, u shpreh një zëdhënës i ambasadës së SHBA.

©Lapsi.al

 

 

 

 

 82 Comments

 1. Ajo që e ben përshtypje është fakti se nusja e dajës së Gert Shehut ka punuar me vite si pastruese e familjes Berisha dhe ky është një fakt i konfirmuar.

  Por përse arriti një person me lidhje familjare të aferta me familjen Berisha të godasë doktorin?

  Janë dy mundësitë. Ose nusja e dajës së Gert Shehut nuk është paguar për punën e kryer dhe në shenjë revolte ky godet Berishën, ose Gert Shehu është person i besuar për të goditur dhe për tu rrahur faqe botës.salih metaj gjeten nje tepelenas dhe do e perdorin deri me 14 maj,ne kete kohe salihu dhe ne byth qihet vetem per pak PushTet

  1. E qarte qe kete gert pallen e ka shtyre gjuha e urrejtjes dhe vulgare qe perdor Rama në parlament. Me ore te tera nga seanca ne seance nga fillimi ne fund pa iu skuqur faqja Rama përdor nje gjuhe fyese, intimiduese, përçarëse, luftenxitese ndaj kundershtarit politik. Shume e miremenduar nga mafja sorosiane dhe po ja arrijnë qëllimit. Qindra mijëra po largohen masivisht nga shqiperia ptej kesaj gjuhe urrejtje dhe kriminale.

   1. Po e ka cu rama si burracak qe eshte. Rama si impotent qe eshte, e kompenson me makinacione, felliqeairash,. Pislliqe ordinere. Tip i dobet djallezor

   2. I vetmja gjuhe tinzare dhe e helmet per dhune behet nga lapsi qe stis me zor skenare idiote. Ky genti e pska ber me koke te vet kaq

    1. O fëlliqsirë, kush ti ofroi menjëherë këto informata për ti shpërndarë ?
     Po e shpini vëndin në luftë civile o katundarë patronazhistë.

     1. Ne lufte e cojne ata qe ngrene dore ndaj liderit te opozites kari me zile

   3. Kjo ishte fugshqyerja e rradhes, bastardizimi i rampjellrs ne nivele cmendurie…..rama ve njerez te godasin liderin e opozites…. Ca bastardesh!!!

   4. Ai Saliu, pra ti i paloqe i ores 14:10 me analizen qe i ke bere e kare fare……mund ata beje ate qe thua ti mor pjelle kanalesh per pushtet…. por ti qihesh ne byth per qejf jo per pushtet, o bytheqire!

  2. SRB-i [ S-ali R-am B-erisha] e mori mësimin.
   Tash duhet ta dijë çfarë është dhimbja!
   Mbase nuk e përdor më shprehjen:
   – Ta dish mirë ti, se unë ta baj ftyrën ty, ma zi se kpuca !

  3. Po mo trolli i karit po, nusja e dajes qenka strumullari. Manipulim tipik rilindas nepermjet trollave te partise. Po pse mo hajvan fjalori dhe fjalimet e Rames nuk janë dhunë e paster dhe sulme fyese ndaj kundershtarit politik dhe çdo qytetari te lire. Nga ato e ka marr frymizimin dhe ky gert palla.

   1. I ka lshu fuga… Shume deshtime sot
    protesta paska pas efekt

    open ballkan mori fund

    Rama doli lakuriq impotent

   2. I paemër 06/12/2022 te 14:35: shpifesi numer 1 ne Shqiperi eshte SB. Njeriu qe thote qe kryeministri i Shqiperise eshte armiku i Shqiperise. Ai qe baltos dhe ish udheheqesit e PD duke filluar nga Azem Hajdari tek Basha. Apo harova cfare tha per ish presidentin Topi, apo per ish kryeprokuroren Rama. SB nuk njeh pluralizem, njeh vetem veten dhe pronen e tij PD.

    1. Ke harru robert camcakzin, bllokun me ze dhe figure, , kastriotin, ben blushin, etj. Mjaftin g99

     Apo jane tek rampjella?

  4. Kur erdhen ne pushtet vrane mbi 5 mije kunderahtare politik

   Gjuha e vrasjes e dushan mugoshes enver hoxhes vazhdon tek rama sot

   1. edhe Berisha nuk eshte se flet me gjuh te moderuar. Rames nuk i interesonte fare kjo e sotmja se i mori vemendjen mediatike, i prishi pun se ai mezi po prsite te ishte ne qender te lajmeve. Po ja qe ne qender te lajmeve sot ishte fytyra si kepuc e Saliut.

    1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

     Po rama idiot është, plus droga del idiot në katror, nuk e kupton idioti se të gjitha veprimet kanë filluar ti kthehen bumerang, qershori nuk e ze kryeministër këtë idiot.

    2. Po ftyra e saliut ishte , shume njerez jane sot kunder ketij akti bastard te rames

     Godet liderin e opozites dhjetor 2022. Ky eshte Rama

  5. Ekzistojnë regjistrime audio dhe video, kur ky patronazhist, ka hyrë mbrëmë vonë në shtëpinë e Ramutit në Surrel.
   Në audio dëgjohet mirë Ramuti që i thotë këtij psikopatit, godite mirë në hundë. Thyeja hundën, ashtu siç ma theu ai mua në vitin 1996.
   Ne do të nxjerrim ty pastaj jashtë shtetit, dëgjohet ti thotë Ramuti.
   Së shpejti do të dalë ky përgjim. Ku do të shkojë ripjellja pastaj.

   1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    Mos ia fut kot edhe ti tani, nuk janë aq idiotë rilindasit.

  6. Në pergjigjsie unë, jam kunder dhunes. Se pse dhunen në pergjigjsie e bën Muslimanet dhe komunistat. Por Sali Gerdeci, Ed Rame Turke hajduti dhe ilir spiun i kane bër shume të zeza popullit Shqiptare dhe Shqiprise. Këta 3 horra duhet të denohen me ligj dhe kushtetute dhe jo me grushta kote si koti.

  7. Zedhenesi anonim i ambasades afgane!!!!

   Tek rruga elbasanit kan frik me thon i gjys llafi se te plas kimetja pidhin e thare ne ftyr

   Ambasada e karit

  8. Rama bastard vllehe pa atdhe !Tepelen+jugor + turqi + komunist = TERRORIST ISLAMIK thotë:

   Kjo ngjarje eshte thjeshte terrorizem islamik dhe komunist , veçse nje Jugore nga tepelena eshte i afte per keto veprime , gjaku bastard qe kane ne vena nuk ndryshon kurre .
   Bastard!

   1. RENDESI KA QE PER SHTETIN NUK JE I PANJOHUR TANI NA TREGO SE KE QUAN SI AKT TERRORIST PERPARA SE TE BEHEN DISA PYETJE TJERA

  9. Eshte 100% qe eshte dora e sigurimit te shtetit.
   Se nuk ka mundesi tjetër.
   Sali Berishen e do gjith populli shqiptar. Nuk e urren askush po askush. Si mumd te urresh Brrishen. Ai nuk ka kundershtar ai ka vetem dashamires. Se gjith jeten ka folur mire dhe ka bashkuar kombin. Eshte i vetmi lider boteror qe edhe kundershtaret politik rrin ne rradhe, PER TA PUTHUR. E per ti shprehur dashurin e tyre.
   Dhe radha eshte e madhe. Te gjith me lule neper duar. Dhe te gatshem qe te japin dhe nga ditet e tyre per te.

  10. PACMANGESHEM VJEN NJE MOMENT QE E VERTETA NE HISTORI DEL NE SIPERFAQE DUKE I BER NJE VETPASTRIM PADREJTESIVE.POR SHPRESOJ QE TE PADREJTIT TE KUPTOJN DHE VETPASTROHEN PA PAGUAR CMIM SE PADREJTESIJA GJAT KA CMIM TRISHTUES PERMBYSES.RESPEKT thotë:

   PER GJITH CFAR NDOLL NE SHQIPERI ESHTE SE KETU E 1 SHEKULL JAN ZHVILLUAR INTERESAT E TE HUAJVE JO KOMBIT SHQIPTAR. FAKTET JAN 1 MUNDESIT QE ZOTI NA LLA ME KRIJIM DHE UDHEZIM TE BOLLESHME PER TE ZGJILLUR PROBLEMET.KETA MUNDESI U GRABITEN DHE UDHSIMI U LUFTU DHE SU PERFILL ASNJEHER.KEMI HUMBUR TERRITORE DHE AS EVROPA AS LIDERIT TAN POLITIK NUK DISKUTOJN .TROJET E HUMBURA CAMERIM SHKUPIN TROJET NEE MAL TE ZI 750 FSHATRA BRENDA TERRITORIT SERB POR DISKUTOJN E DREJTA NDERKOMBETARE E MINORITETIT SERB NE MITROVIC KU KOSOVARET ILARGUN ME DHUN NGA AI VEND DHE MINORITETIN GREK NE SHQIPERI DISA ANDART QE KISHIN IKUR NGA PERSEKUTIMI GREK TANI DUAN TI BEJNE SHTET BRENDA SHTETI.KERKOJN DHE DETIN KERKOJN DHE JU DHA VEND PER NDERTIM VARREZASH.SA ECEN GREKU ME SHPEJTESI PO ECEN EDHE SERBET QE TE MOS NGELEN PAS DUKE PRITUR NJE KOH TE FAVORESHME…KEMI TE DREJTEN TE PYESIM NDERKOMBET ARET PER GREKERIT DHE SERBET PASKA TE DREJTE.PO KU JAN E DREJTA E SHQIPTAREVE .CAMERIS KOSOVES MAQEDONIS.MALIT ZI .ATO DO THON SE NJOHIM NUK E NGRITI KUSH SI CESHTJE NUK EKZISTON.KU JAN PERFAQSUESIT E POPULLIN PSE NUK E MBAJN TE NGRITUR TE DREJTAT E SHQIPTARE VE PERGJIGJA ESHTE SE PUSHTETIN NUK E DREJTOJN SHQIPTARET KETO NUK I ZGJELL POPULLI POR ZGJILLEN ME FORC NGA JASHT DHE SMUND TI KUNDERSHTOJN KUSH.TANI ZOTERINJ PUSHTETAR BREZ PAS BREZI PER 1 SHEKULL JU E DREJTONI KET VEND A KENI VULLNETIN KE PERFAQSONI DHE KUJT I SHERBENI MBASI PER TE GJITH JU FAKTET FLASIN NDRYSHE CDO SHQIPTAR SI INDIVID KA TE DREJTEN TE THOJN KU ESHTE E DREJTA IME PRONA QE ME LAN TE PARET E MI E DREJTA KOLEKTIVE.MUNDESIT KOLEKTIVE KU KENI JU TE DREJT TE MERRNI VEPRIME QE JAN KOMBETARE PA REFERENDUM POPULLOR. TASHME TE GJITH KEMI TE DREJT TE PYESIM .KU ESHTE E DREJTA IME AJO KOMBETARE. DHE JU KENI PERGJEGJSI PER TE DHEN LLOGARI PER CDO VIT PERPARA POPULLIT SI KENI JUSTIFIKU PREMTIMET PERGJEGJSIT NGJARJET ZHVILLIMET QE TE JENI NE RREGULL JU KESHTU NA KENI FUTUR NE DUSHIM PER VOTBESIM SI PIKPYETJE KUSH JENI SI SISTEM I DESHTUAR JETE DHE PER MOS NDJEKJE HAP PAS HAPI PADREJTESIT DHE TE DREJTAT KOMBETARE.PSE SHQIPTARET KAN HESHTUR NUK DO THOT SE PAJTOHEN ME PADREJTESIN .nje gje dijeni ASHTU sic nuk DESHIRONI ju tu BEJNE PADREJTESI nuk don askush dhe ASHTU sic DESHIRONI ju te DREJTEN TUAJ e DUAN te gjith hapsira per abuzime po SHKON drejt zeros. Dhe po ASHTU CDO hapsir dobish sepse asgje e mir nuk FUNKSIONON pa QEN ne mes haku qe te vij besimi dhe ndergjegja ANGAZHIMI dhe solidariteti padrejtesija su KRIJUA per te gjen as SHPETIM dhe as sukses por HUMBJE dhe NDESHKIM. Nese ju me ndoni se mund te TRIUMFONI.me PADREJTESI ju uroj sukses urime per ate cfar do te ARRINI se vertet e merituat

   1. Me then te drejten nuk mu duk aq e suksesshme, 300 veta me gjith badigardet e Berishes. Mqegjithate sot Berisha fitoi kapital politik sepse ja doli te merrte vemendjen e mediave. U faktorizua me shum.

     1. I paemër 06/12/2022 te 18:40 – te duket e sukses shume ty nese 5 mije vete dalin te protestojne dhe pse SB nuk Ngeli dite te thote do te jete demonstrata me e madhe e te gjithe koheve

 2. Ky tipi ka probleme mendore dhe i manipulueshëm.Dhe për këtë ish komunistët janë specialista manipulimi.Kur të vijë puna do thonë se ne s’kemi gish dhe personi e ka bërë ngaqë është me probleme mendore.Por dhe fakti që dikush thotë që nusja e dajës ka punu te Berisha dhe me demek s’është paguar e ky si rrjedhojë e goditi, pjellë e imagjinatës kolektive të njerzëve që mendojnë e shikojnë deri te hunda e tyre.

 3. Propaganda e fuges filloi brenda pak sekondash me nusen e dajes.
  Keta jan ustallare per manipulim. Nuk perdornin dot gaz sot dhe sajuan kete sulm te ndyre ndaj nje plaku 78vjec. Sulmin rama vet e parashikoi para ca ditesh. Njesoj si 11janari

  1. Normal sulm pabyths….gejllek komplet

   11 janari apo 21 janari… Se 11 janari ka qene festa e republikes..

   21 janari ishte operacioni tom doshi dritan prifti edi rama qe me njerezit e tyre kryetari i ps mat vrasin gjynahqare qe i shkojne pas maskaralliqeve te rames..

 4. Ja dhe trimat e fb filluan duke dale neper rruge Turp Turp Turp mendojne se do vendosin Sali Berishen ne veshtiresi nuk e kuptojne budallenjte e komunizmit dhe sahan lepiresit e rames qe veç vlera i shtojne Saliut dikush thote nusja dajes bla bla bla aty shiten njerezit per 5 lek kush po pyet per nusen e dajes familja eshte e ndare 2 me ramen e 3 me Salen por patjeter qe eshte patronazhist i lan dhone noj cep rruge me shit hashash policia e rames dhe lali erit por popullin nuk ka gje qe ta ndali ne keto kushte qe jan

 5. Jo. Vetem berisha eshte ne rrezik. Asnje nga ata te rampjelles ska rrezik.

  Fajin e ka berisha

  Pse proteston ai? I dha gje leje rama?

  Prit se do dale edhe noi tjeter peevec adaj tek abc qe beri me faj opoziten prit te vije darka

 6. Cjapi plak do akoma ,nuk ngopet dhe sherrin e ka ne gjak.
  Pula qe ben veze rri ne kotec ndersa pula qe nuk ben veze bredh neper komshi .

 7. C’na dhite Lapsi,

  Sala paska qene PAQESORI ne ket vene nuk e paskemi pas dit ??

  Dmth gjithe keto vite paskemi jetu ne nje bote paralele, e nuk e paskemi kuptu “qingjllikun” e Sales kur vret ca qe kalojne gardhe e gati djeg seline e partise se vet ?

  Idiotizmi i “opozitarizmit” tuj eshte pikerisht ketu ! Qe nuk dini si te jeni kundra Rames, pa i lepi bythen Sales. Dhe ne ket zanatin e lepirjes, sot po arrini maja te reja !

 8. Paqja dhe miresia e Rames qofte me ty o fugisti i vogel “une”. Mbetemi me shpresen qe kur te ta fusi ty te mos ndjesh dhembje.

  1. Rama meriton te rrezohet, por per kete nuk ka nevoje te lepish te prapmen e Sales, te shesesh per qengj nje qe kurre nuk ka njohur gjuhe tjeter pervec asaj te dhunes.

   Te pranuarit e kesaj, nuk e ben Ramen as me te mire e as me pak hajdut ! Thjesh ben me urgjente nevojen per alternativa te tjera.

   Sala sot meritonte nje Mut ne fytyre,
   E nje mut meriton dhe Rama !

   1. Ti meriton me të shkërdhy mamin , grun e çfarë të mba raca komuniste e mutit.

 9. Komviktoret e punesuar te lapsi filluan te kerkojne me qiri skenare filmash….
  O ju qifsha ront provinciale
  Mbetet ter jeten

 10. Po kjo perkulje servili te shemtuar. Turp Turp njeqint here turp.
  E pra, burri dy metrosh u beka dhe hajdut dhe servil.

 11. e gjithe kjo qe inskenuar nga dyshja Berisha -Meta per te terhequr vemendjen nga Samiti Europian pasi aty qene gjithe mediat e europes dhe per te akuzuar Ramen Drejtesia duhet ti shkoj deri ne fund kesaj ceshtej Autori i grushtit eshte antar i PeDes Me keto pislliqe Berisha dhe meta kujtojne se mund te shkatojne trazira ne Shqiperi dhe te shpetojne pasurine e vjedhur dhe te shpetojne nga krimet e kryera po karin ne goje kane per te marre

 12. Thoni ca te doni po sot Berisha ja arriti qe ta merrte vemendjen per vete. Edhe pse nuk e kishte menduar qe do e merrte vemendjen ne kete menyr, mori aq shum vemendje sa as vet nuk e beson. Ne fund te fundit e arriti qellimin.

 13. o njerez per cfar ziheni kot e beni teori kospirative. Rames nuk i interesonte kjo. Muhabeti eshte i thjesht , nje i semur mendor i dha nje grusht Berishes. Kaq, te tjerat jan per idjot qe i besojn. Mund ti ndodhte kujdo politikani, edhe pse keta tanet e meritojn te gjith, pa perjashtim. Se deri tani kan urdheruar te tjer te rrahin, le ta provojn njeher ne lekuren e tyre. Eshte e thjesht te besh pederastin me bythen e tjetrit.

 14. Po ai roja me mjeker i Berishes, kishte ndonje lloj te drejte perpara ligjit qe t’i gjuje atij gomarit edhe pasi e kane kapur, e nuk ka mundesi te jete me i rrezikshem ??

  Jo per gje, po te drejte te mos hane grushta, perpara ligjit, kane te gjithe njesoj : edhe Sala, edhe ai gomari (per sa kohe e kane bllokuar e nuk eshte me i rrezikshem per te tjeret)

  1. Pyete mami kurvën, a duhet ta mbrojë babi idioti kur ia lyp me dhunë ndonjë shef.

 15. Keta komentuesit e saliut jan hall me vete. Me i squti konkuron peshkun.
  Prandaj dhe saliu ka jetuar kaq gjat ne politik.

 16. E thoshte Mandela i Shqipërisë, i ndjeri Arbnori se këta nuk janë socialistë po specialistë për gënjeshtra e maskarallëqe.
  .A nuk gjetën ata njëfarë Shoshori, një ish i burgosur politik që nga torturat në burgjet e diktaturës enveriste kishte humbur mëndjen dhe e shfrytëzuan që ta kurdisnin një akuzë të tij se paskej qene Berisha, “spiuni i sigurimit”, që hëngri burgun ?
  Kjo histori u përsërit shumë më vonë edhe me Lulzim Bashën nga TV Top Channel, që kishin gjetur një Shoshor nga Kosova, për ta akuzuar ate se paskej spiunuar liderat e UÇK në kohën kur punonte si jurist i Gjykatës ndëkombëtare të Hagës në Kosovë.
  U desh një deklaratë e një kryeprokurori amerikan i asaj gjykate, që hodhi poshtë me fakte ate shpifje, që Topi i Ramës ta mbyllte menjëherë ate farsë të shëmtuar.
  Edhe rasti i sotshëm me gjoja të “çmendurin” që i qenka fiksuar në mëndjen e tij të sëmurë që të shkojë e të godasë me grusht ish presidentin e ish kryeministrin Berisha (jo thjeshtë një deputet pa emër siç e cilësoi ambasada amerikane, ndonëse e dënoi ashpër si akt) më duket një histori e stisur prej “specialistëve”
  Asnjë i lojtur nga mendja nuk vepron me dhunë ifshehur ne kapuç e kjartazi i stërvitur si boksjer, që të depërtojë me shkathtësi midis rojeve të Berishës e ta godase ate me saktësi e forcë të madhe me dorën e majtë, sa ta rëzojë në tokë, e mandej të tentojë të largohet me shpejtësi pa patur garancinë nga ndonjë porositës për ta kryer këtë se do ti shpëtojë dënimit

 17. Kur ai ka qenë në pushtet i ka bërë të gjitha këto. Duke filluar nga rrahja e Gramoz Pashkos dhe përdhunimi i familjarëve të tij më 1991, vetëm se ishte kritik i tij, e me radhë gjithë politikanët kundërshtarë me të në Partinë Demokratike, përfshi Eduard Selamin, Genc Pollon, Bashkim Koplikun, Dashamir Shehin, Preç Zogajn, Neritan Cekën, Arben Imamin, Edi Ramën, Bledi Gonxhen, Skënder Gjinushin, Kastriot Islamin e parë, Ndre Legisin,salih metaj nuk u pjerdh nga asnje media e huaj,samiti ishte lajmi europian per mediat e huaja

 18. Portali Syri.tv ka hapur një sondazh, pas rrahjes së kryefamiljarit Sali Berisha.

  Në sondazh, njerëzit pyeten nëse Berishën e rrahu Rama apo e rrahu…. Rama. Pra të dy opsionet janë “Po”

  “A mendoni se qendron Edi Rama pas sulmit të Berishës? Po apo Po”, pyet portali i Berishës?

  1. Prof Berisha eshte Lider i vertete, edhe pse i gjakosur vijoi i patundur misionin e tij.

   Asgje nuk e ndal per kete vend

 19. Është i vetmi politikan shqiptar që ka justifikuar dhunën pasi e ka ushtruar direkt me njerëzit e tij. Është i vetmi politikan që gjithmonë ka gjetur arsye për të qenë me dhunuesin dhe jo me të dhunuarit në 30 vite pluralizëm në Shqipëri.

  Ndaj dhe sot kur i ndodhi ajo ngjarje e shëmtuar, ai nuk kishte se si të mendonte ndryshe, përveçse si Sali Berisha rrahës. Bravo armela kjo ishte e rendesishme qe salihu spiun njelloj si vojo kushi mbi tank,kujdes me ilacin qe te ka dhene salih metaj

 20. Zhdukuni .Mos dilni ne faqe te dheut e mos kujtoni me qe keni punuar ne Berishen.un nuk e bej dhe pse kam mijera aresye.

  Dhe pse ju a dorezove te forte dhe pse ju gezuat çdo të mirë nga Pushteti dhe une jetoj akoma ne 53 metra katrore. Unë nuk jam si ju Nuk jam Agron Kuliçi..E sera e tij por Osman Levanaku. Por dhimbja për Profesionin më shkaterron. Zoti te nderon dhe te denon.Cecenet shpellkare badigardet tradhtuan salih metaj

 21. Dita e Samitit ishte bipolare, si diagnoza e skenaristit.

  Kortezi e folklor “modern”, ulje ne gjunje e KM sikur do t’i jepte unazen homologut te tij, levdata me te majte e me te djathte, te tipit “Ursula me e mira”, “Micotaqi me i mire se Cipras”, shoqeruar me ndjese per fjalet pa vend ne nje interviste ne euroactiv, etj.

  Ndoshta e velur me keto skena te cuditeshme mikpritjeje, Meloni i ra shkurt e pastaj la mikpritesin e shkoi tek mediat.

  Paska akoma gra qe korrigjojne burrat…

  Ana tjeter e mikpritjes bipolare ishte goditja e kreut te opozites, “shume grata” per gjysmen e shqiptareve, pa llogaritur diasporen…

  Tirana e Samitit u shperfaq ashtu sic eshte, ndaj asnje skenografi nuk e mbulon dot realitetin…

 22. Vetem gazetaret analfabete dhe idiote te Lapsit qe i paguan Bushati njesoj si pastrues mund te bejne analiza te tilla, “ Që kur opozita shpalli se do të bënte miting në 6 dhjetor gjuha e pushtetit mori tone makabre.” Tone makabre thote gazetari anonim. Jam i sigurt qe gazetari anonim ka lexuar vetem shkrimet e Bushatit ne jete ne tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *