• |
ide | kryesore

Champions League 2019/20: ja si do të ndahen katër vazot në short

Sport

Me fitoren e Liverpool në finalen e Wanda Metropolitano mbyllet Champions League 2018/19 dhe është koha për të menduar për edicionin e ardhshëm, që po nis të marrë formë. Në kompeticionin më të rëndësishëm europian për klube, për vitin e ardhshëm do të kualifikohen direkt 26 skuadra, të cilave do ti shtohen gjashtë formacionet që do të kalojnë kualifikueset. Përcaktohet kështu kuadri final i katër vazove për shortin e ardhshëm të fazës së grupeve, që do të ketë të gjithë emrat vetëm pas përfundimit të tureve paraeliminator.


VAZOT E CHAMPIONS
VAZO E PARË: Barcellona, Bayern Munchen, Juventus, Man City, Psg, Zenit, Liverpool, Chelsea
VAZO E DYTË: Real Madrid, Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Napoli, Shakhtar Donetsk, Tottenham, Porto (paraeliminator), Ajax (paraeliminator i dyfishtë)
VAZO E TRETË: Bayer Leverkusen, Salsburg, Valencia, Inter, Benfica, Lyone, Dinamo Kyiev (paraeliminator), Celtic (praealiminator i trefishtë)
VAZO E KATËRT: Lokomotive Moskëa, Genk, Galatasaray, Lejpzig, Atalanta, Lille, Copenaghen, Bate, Young Boys, Astana, Slavia, Dinamo Zagreb (paraeliminator i trefishtë).Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *