• |
ide | kryesore

Presidenti i KE pret Ramën: Zgjedhjet duhet të mbahen në 30 qershor

Lajme, Të fundit

Presidenti i KE Jean- Claude Juncker në një deklarate të përbashkët me kryeministrin shqiptar Edi Rama tha se zgjedhjet e 30 qershorit në vendin tonë duhet të mbahen. Junker ka shtuar se është në favor të hapjes së negociatave me Shqipërinë.

“Të gjitha partitë politike në Shqipëri duhet të angazhohen. Shqipëria tashmë është gati për hapin e radhës. Shqiptarët duhet që të votojnë , pasi kjo është një e drejtë qytetare. Jam në favor të hapjes së negociatave me Shqipërinë sa më shpejt, në verë apo në fillim të vjeshtës”, tha Junker.


16 Comments

  1. Edhe kete e bleu rama. Po si ua gjen telat more. I papare eshte. I bleu te gjith. Vetem salen dhe lulin nuk po arrin ti blej dot. Ka opozit shqiperia jo si keta nderkombetaret.

 1. Mjere ne ku kemi perfunduar!
  Cdo pordhe qe thote nje zyrtar evropian apo amerkina perben lajm dhe mburoje politike e krahut qe i leverdis kjo deklarate!
  Pas 100 vjetesh ia kemi dale ta minojme fare shtetin dhe ta veme ne diskutim ekzistencen e mirefillte juridike e politike te tij!
  Bravo komuniste dhe ju te paafte qe mbaheni per antikomuniste!

  1. Po po keta nderkombetaret na mbyten me pordh. Kurse opozita na kenaqi me arom trendafili. Ku bejn keta nderkimbetaret. Sa pa fat qe jemi qe nuk jan ndryshe keta. Po ska gje kemi liderin legjendar dhr lulin e vocerr qe jan sa per 1000 koka nderkombetare.

 2. I dehur Junker, e dehur Be, e dehur OSBE, e dehur SHBA, vetem Likja, Sala, Luli dhe Mona esell. Shqiptaret e shkrete po lene leshte per kauzen e ketyre hajvaneve.
  Dhe Likja ja dha mesazhin me spond Lulit, i tha te kam te regjistruar dhe ty, keshtu qe mos me tradheto, por jepi sulm te bejme rremuje ndryshe perfundojme ne burg sa te vije SPAK!
  Ka ngelur Lul Lulashi, hip se te vrava, zbrit se te vrava.

  1. Pu pu pu pu për shqiptarët !
   Si ka mundësi që ti shkojnë pas Lul Lulashit. ?
   Po a mund të pranohet një lider politik me këtë emër ?

   P.S. Sa për skjarim Lul Lulashi, pra ky shtrembërim i emrit të Lulzim Bashës, një politikan i ri , një jurist i diplomuar në Hollandë, e që ka punuar edhe si jurist në Gjykatën e Hagës apo si specialist për drejtësinë nga OKB për ngritjen e ministrisë së drejtësisë në Kosovë, ka bërë krimin e madh që kur flet ai para dhjetra mijë protestuesish të gjithë thërrasin në një zë Basha, Basha ,Basha e mandej Rama ik, Rama ik, Rama ik.
   Ndërkaq , kur sejmenët e Ramës sjellin nga fashtrat në qytet për antimetingje e të dëgjojnë broçkullat e tij, ndonëse gjysmat e karrigeve janë bosh, pas kurrizit venë nja 30 freshistë lëvizës në gjithë Shqipërinë me flamurë, që duketn si eunukë që po i bejnë fresk sheikut të tyre.

 3. Shiheni komplet fjalimin e ketij pijanecit qe i ka mbaruar mandati. Thote qe zgjedhjet duhen bere por negociatat harrojini. Tani na lini te degjojme Ballen sepse ky eshte i jashtezakonshem

 4. Ky as e di se ca ka ndodh. Dhe po qe se ska pire nuk ka arsye te flase per daten e zgjedhjeve lokale dhe.as per kompetencat e vendeve anetare. Vete ky ska asnje vote per hapjen ose jo te negociatave.
  Me shume mundesi ska dash as me taku e as me dal ne konference por do ia kene imponu lobistet.
  Fjale kot nga nje njeri i ikur.

  Rilindja do dale do thote qe Junker do te behen zgjedhjet a thua se junker ka noi ide per kushtetuten e luxemburg e lene mo te shqiperise.

  Idiotlliku.rilindje.com ☺

 5. Ky eshte pijanec, ai tjetri eshte i blere, amerika eshte e sorosit, e ka shume te tjera, Luli eshte drite ne diell, mona eshte hena e nates, berisha eshte pishtari lirise, meta trimi shqiperise,Do flisni njehere me tru, se u bete te gjithe mendje ARI se atij i falet se kanidat per deputet nga LULI, thuani ketyre nuk u pelqen asgje, sduan shtet, sduam gjykata, sduan tu kontrollohen pasurit, keta qe te arine deri aty duan gjak te rjedhi por jo nga ata apo familjet e tyre, por nga populli varfer fukara

 6. O Agron, askush nuk po levdon Monen, Lulin aoo kedo tjeter. Ketu flitet per nje person qe i ka mbaruar mandati dhe qe per me teper gjate mandatit te tij eshte larguar nga BE nje nga shtetet kryesore dhe me te fuqishme te BE-se. Jane politikane osr me mire te themi burokrate te tille qe ia kane humbur vlerat BE-se dhe kane bere qe ne BE te rriten forcat e ekstremit te djathte dhe antieuropeistet.

  1. Me demek sipas teje ai qenka aty kot. Po kalonte per te mare gjerat nga zyra dhe tha po jap dhe nje deklarat, me kok te vet. Mblidhni mendjen o njerez. Nuk po thot njeri te mendoni si mazhoranxa. Po me llogjik. Nuk ka mundesi qe 99% e nderkombetarve tia fusi kot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu