• |
ide | kryesore

Operacion në Krujë, 5 të rinj në pranga për shpërndarje narkotikësh (VIDEO)

Lajme

Në një operacion të përbashkët që u ndërmor në bashkëpunim mes Departamentit të Policisë Kriminale, Drejtorisë së Forcës së Posaçme Operacionale, DVP Durrës, Komisariatit të Policisë Krujë, DVP Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit gjyqësor Krujë, ka arrestuar në flagrancë pesë persona, teksa ishin duke shkëmbyer një sasi lënde narkotike e dyshuar të jetë e llojit “Cannabis-Sativa”.

Bëhet fjalë për shtetasit: G. B., 20 vjeç; A. T., 19 vjeç; E. Z., 39 vjeç, banues në Fushë-Krujë, si edhe Xh. Xh., 24 vjeç dhe E. Q., 25 vjeç, banues në Tiranë.


Lënda narkotike e sekuestruar nga shërbimet policore ishte e ndarë në doza të vogla, e përgatitur për shitje.

Nën drejtimin e Prokurorisë, vijon puna për dokumentimin e plotë ligjor të veprimtarisë kriminale të ushtruar nga këta shtetas, si dhe për evidentimin dhe kapjen e bashkëpunëtorëve të mundshëm.

 

Policia e ShtetitFinalizohet një tjetër operacion policor për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëveOperacioni nga Departamenti i Policisë Kriminale, Drejtoria e Forcës së Posaçme Operacionale, DVP Durrës, Komisariati i Policisë Krujë, DVP Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit gjyqësor Krujë. Operacioni i ndjekur me metoda speciale te hetimit prej disa muajsh.Goditet një grup që merrej me shpërndarje të lëndëve narkotike.Nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, pas një hetimi proaktiv disamujor me metoda speciale të hetimit nga Komisariati i Policisë Krujë në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit, u finalizua operacioni policor ku si rezultat u arrestuan në flagrancë shtetasit:G. B., 20 vjeç, banues në Kameras, Fushë Krujë.Xh. Xh., 24 vjeç, banues ne Tiranë.A. T., 19 vjeç, banues në Larushk, Fushë Krujë.E. Q., 25 vjeç , banues ne Tiranë.E. Z., 39 vjeç, banues në Fushë KrujëShërbimet e policisë kanë bërë të mundur kapjen në flagrancë të këtyre shtetaseve, të cilët ishin duke shkëmbyer një sasi lënde narkotike të dyshuar si Cannabis Sativa, të ndarë në doza të vogla, gati për shitje.Nën drejtimin e Prokurorisë, vijon puna për dokumentimin e plotë ligjor të veprimtarisë kriminale të ushtruar nga këta shtetas, si dhe për evidentimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet kriminal.Për arsye se operacioni është në vijim, nuk bëjmë me dije të dhëna të tjera

Publiée par Policia e Shtetit sur Mercredi 12 juin 2019

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu