• |
ide | kryesore

Rama: Kush kryen krim elektoral nuk do të dalë nga vendi për 5-10 vite

Lajme, Të fundit


Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar mbështetësit e opozitës duke i thënë se nuk do të lejohet të dalin për 5-10 vite nëse kryejnë krim elektoral. Në një takim me banorët e njësisë administrative nr.1 në Tiranë, Rama tha se kjo masë do të kalojë nesër në parlament.

“Nuk do lejohet të dalin nga vendi 5-10 vite kush kryen krim elektoral. Kjo masë do të kalojë nesër në Parlament. E gjithë kjo rrëmujë bëhet nga frika e reformës në drejtësi. Keqardhje për ata që i ndjekin se po përfundojnë burgjeve. Shkojnë në burg për Lulin dhe për fallxhoren. Ata nxisin njerëzit të bëjnë rrëmuja, vetë flenë në shtëpitë e tyre”, deklaroi Rama.

 


26 Comments

 1. Ua cna the. Po ve shume shpejt nuk di te dalim asnjeri fale teje se do na vihen vizat. Turp te kesh qe po kercenon ata qe dikur besuan te ty. Ir ore largohu se na shkaterove fare.

 2. Si ne kohen e Enverit, mbyllen kufijte per armiqte e partise dhe te popullit rilindas. Eshte e pabesueshme, se si perseritet historia si komedi. Futja dhe nje Reforme Agrare dhe je ne rregull. 75 vjet mbrapa ne histori.
  C´mekate paska bere ky popull per t´u udhehequr nga keta aventuriere te paskrupull…

 3. 1.

  Ti Qelbesire ke kete KRIM Duke dhuruar RRUGEN E KOMBIT, dhe duke futur ne borxh eshe ata qe nuk kane lindur akoma tek Koncesionaret.

  PPP dhe Tenderat e tua, Jane nje rruge e sigurte per ne BURG

  2. Qelbesire.

  Je nje cope Genjeshtar.

  NUK vendos to se kush eshte I lire te levize. por KUSHTETUTA

 4. Ato do hyjne, do dalin, do vijne te vizitojne tek qelia qe do ndash me sajmirin.
  Meqe ra fjala, duhet ndertuar nje burg i ri vetem per rilindasit, se nuk perballohet fluksi me kapacitetet e tanishme. Jo per gje, por qe te jene dhe bashke.

 5. SHKO E HAP NDONJE EKZPOZIT NE BEOGRAD UNE VET SE KAME NDERMENR QE TE SHKOJ ATJE JO PREJ LIGJIT TENDE TE FAMSHEM PO SE KAME NDERMEND VETE NDERSA TI DUHET ME TE TERHEQUR ZVARR NJESOJ SI KUR KAME TERHEQUR BUSTIN UNE NUK MERREM ME MATERIALE ZGJEDHORE POR TY DHE TAULANTI DO JU KISHE TERHEQU ZVARR………

 6. Ty te ka dale muti nga veshet – i erdhi era ne gjithe Evropen!
  Shihemi te enjten prape me era mut tjeter!

 7. Une jam per berlin me 5 korrik. Bild me kerkon gjithashtu. Nje bisede interesante kam me ta…… hahaha. Falenderojme Zotin qe ka pranuar lutjet tona qe ti te qerrohesh me turp ndyresi felliqsi ashtu sic je ti dhe gjithe banda e rilindjes. Po pa harruar asnje emer prej ju morrave mavi. Akoma me shume do dali ndytsia juaj.. inshAllah. Ama per te qeshur po dhe per te vjell na bere.. ti vetem linden me thyerje hunde te radhes mund te trembesh. Se tani dhe sorosi nuk te do me. Ti dhe vetveten tani e urren . Por ske pare gje akoma inshAllah.

 8. P.O. un qe KORRUPTOHEM E JAM HAJDUT , sa vite mund mos dal shefo ?? LIRI KORRUPSIONIT ; VDEKJE DREJTESIS & NE BYTH POPLLIT .

 9. Idene nuk e ke si do jete fundi yt . Dhe keshtu pak nga pak duke vuajtur dhimbshem do kuptosh e Kujt eshte fuqia e vertet. Shume ishalla ka me tdhimbt. Sa te gjitha dhimbjet qe ke shkaktu. Po ti tani se ke veten ne dore. Dhe as nuk e ke pas ndonjeher. Do vush shume shume shume ishallah.

 10. Nuk ka efekt prapaveprues ligji penal, kur nuk eshte favorizues o rrocke, kete e di cdo avdall me 8-klas .
  Ne 30 qershor nuk do kete hyre ne fuqi, keshtu qe ik qihu se nuk tremb njeri o dordolec.

 11. Ku e keni marre kete ligj dhe kush shtet europian e aplikon? Je aq rende sa dhe ilacet nuk te bejme me derman, Ta dime hallin, se ata qe te kane dhene miliona te kane kercenuar, por ske ci ben ke hyre ne nje valle qe nuk del dot me

 12. Do me e botu ne gazeten zyrtare dhe hyn ne fuqi ,uauuu po dekreti i presidentit qe eshte botu ne fletoren zyrtare a ka hyre ne fuqi

 13. Gjeja me e mire do te ishte, edhe pse nuk mund te ndodhe. Them e mire pasi pervecse ti e kelyshet e tu nuk do dalin por “do ta ndjeni shume thelle doren e ngrohte te popullit” te cilit ja keni bere borxh “tju respektoje” deri ne detaje…… .

 14. Me keto veprime idiote dhe me nxjerrjen e kapter Lleshit ne konferenca shtypi, tregon vetem dobesi. Mendon se policet e thjeshte, por edhe oficeret e ndershem do zbatojne urdhrat e tu dhe te kapterit? Eshte e pamundur. E kemi pare nje here kete skene dhe e dime se si perfundoi. Mos e co vendin ne lufte civile se shume te pafajshem do demtohen, ama fsjtoret do vuajne perjete ne nje menyre ose ne nje tjeter. Mendohu mire se puner po shkojne keq

 15. Per momentin, i vetmi person, per te cilin ka prova nga Prokuroria e Republikes per krim elektoral, je TI z. Edi K. Rama. Apo do mbrohesh duke thene se ligji s’ka force prapavepruese? Nuk e di. Ndoshta populli edhe e merr parasydh. Por duhet te lutesh!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *