• |
ide | kryesore

Publikohet “Spirit”, kënga e Beyonce që do të jetë në filmin The Lion King

Paparazzi, Slider

“Walt Disney Records” publikoi në streaming “Spirit”, këngën e re të realizuar dhe kënduar nga Beyonce, që do të përfshihet dhe në albumin e muzikës së ribërjes së filmit live-action “Lion King”.
Beyonce nuk ka bërë vetëm muzikën e filmit, të përfshirë në albumin “The Lion King: The Gift”, por është edhe zëri dublues i personazhit Nala.
Albumi, që pritet të dalë më 19 korrik, përmban regjistrime nga artistë ndërkombëtarë, si dhe është përshkruar si i zhytur në tingujt e Afrikës.
Në album do të jetë dhe “Never Too Late, këngë e realizuar nga Elton John dhe Tim Rice, dyshja që ka bërë dhe muzikën e klasikut të animuar të vitit 1994, për të cilën fituan dhe “Oscar”, për këngën më të mirë, “Can You Feel the Love Tonight”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu