• |
ide | kryesore

“Rama i lutet Vuçiçit për takim të fshehtë me Macron”, Berisha publikon mesazhet

Lajme, Të fundit

Pas publikimit të bisedës së përgjuar të kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, me dy komikët rusë, të cilëve iu kishte folur për një plan të ndarjes së Kosovës, pasi ata ishin hequr si kreu i shtetit të Ukrainës, Petro Poroshenko, janë ngritur zërat për një komplot sa i takon vendeve të Ballkanit.


Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërndarë në llogarinë e tij zyrtare në “Facebook” një mesazh nga një rrjet tjetër social “Whats App” dërguar nga “qytetari dixhital”, i cili pretendon se “Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po lobon që kryeministri Edi Rama të takohet me Presidentin francez Emanuel Makron”.


“Kam info shumë të sigurt nga Beogradi se Vuçic po lobon tek Makron që ky i fundit të takojë Ramën në Beograd kur do vijë pas një javë. Takimi do të jetë shumë i fshehtë nëse do bëhet edhe nëse Makron do pranojë. Rama ja ka kërkuar Vuçiç këtë takim me shumë urgjencë. Nuk e di ça po luhet por do të them nëse më thonë ndonjë ndonjë info shtesë.”- shkruhet në mesazh.

 

 

Ndërkohë, bashkëngjitur me foton, ish-kryeministri ka shkruar:

“Zografi bis i lutet Vuçiç ti rregulloje nje takim te fshehte ne Beograd me Presidentin e Frances Makron, i cili viziton keto dite Serbine. Sb”

13 Comments

 1. Nuk besoj te jete me i fshehte se takimi qe ke bere ti o kelysh i Karaxhicit me Milloshevicin.
  Ke per detyre per pozicioninqe mban te zbardhesh se nga kush e ke mare informacionin, ne te kunderten ti provon se vazhdon te jesh agjent i serbise.

   1. hajde me tako njeher persopnalisht mor te shkerdhefsha farefisin e cfar te permban pragu i shtepis. te thermoj kafken e ti bej zorret kukurec o cecen fisqir, ta bej shpell vrimen e pidhit te grave te fisit e te familjes tende o shpellar nekrofil.

 2. Ka te ngjare qe takim i me Macron mund te realizohet, duke pasur parasysh qe ky vetequhet lider i se majtes se re dhe si te majtes qe jane Vuçic e rrama, takim i mund te realizohet duke i ardhur ne ndihme Serbise ne kurriz te Kosoves dhe me ndihmen e dy tradhetareve shqiptare thaçi e rrama, e keqjà nuk eshte larg.

 3. Do jete njesoj si takimi Millosh-Nano ne krete . Nano pati deklarua se kryeqyteti i Kosoves eshte Beogradi.
  Berisha mbrojtesi i paepur I Kosoves kjo e provuar qe nga shtepia e Bardhe…..

 4. o vrimacels, si nuk hoqe dor nga spiunlliqet. ujku qimen e nderron por zakonin se harron. ne ish-sigurims e antar i PPSH nuk mund te behet kurre ne jeten e vet nje njeri normal pasi ka pesuar nje brainwashing te fuqishem nga sigurimi dhe partia. se harroj nje dit kur sala i ftuar ne nje emision, harroi fare se kush eshte dhe pa dashur filloi te fliste me nostalgji per kohen e xhaxhit, per nje moment u kthye ne identitet dhe mir qe e ndaloi gazetari dhe ndrroi tem se si e kishte nisur do perfundonte duke then “rroft partia e punes e shqiperis”. ka gallat ketu te ne.

 5. Europa ka thene jo . Amerika ka thene po mesa di une. Merkelin ky nyk e ka ne dore. Por mos u shqetsoni se e kane te kote. Ata tashme e dine qe intalojne krim te organizuar ne europe me dalje ne serbi te pakontrolluar nga askush. Makron tashme e di kete si edhe pjesa tjeter.nje lufte ne ballkan askush nuk e do. Se digjen dhe vete. Dhe pak dhe do ti izolojne mendoj.

 6. Mos bej panik sal. Edhe sikur amerika tja kete shkele syrin rusise kohe me me pare per kosoven nuk eshte rasti i krimese. Plas lufte ballkanike. Pa diskutim. Nuk eshte kaq e lehte. Po la ta takoje. Do masi pulsin e makron skuthi pa merkel. Asgje nuk ndodh. Perderisa cdo gje Zoti e ka nxjere ne drite te diellit.

 7. Agjenti i UDBse me pseudonimin bisturia dhe penicilina paska informacion te sigurte nga Beogradi,nuk na habit,por a mund te na thote plaku i pjerdhur per takimin e tij ne Pogradec me famkeqin Arkani qe shoqerohej nga dashnorja kengetare Ceca…!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu