• |
ide | kryesore

Sandër Lleshaj jep njoftimin e rëndësishëm për kartat e identitetit

Lajme, Të fundit

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj nëpërmjet një statusi në Twitter njofton se kartat e identitetit dhe pasaportat janë në prag të skadimit për shumë qytetarë. Nga fillimi i tetorit ato që skadojnë këtë vit nuk do të mund të përdoren më, nëse nuk shoqërohen me dokumentin e aplikimit.

“Të gjithë duhet të NXITOJNË sot, që të mos BEFASOHEN nesër, kur të ndalohen për të udhëtuar jashtë vendit apo kur të mos mund të marrin një shërbim tjetër brenda tij.”-shkruan Lleshaj.


Lleshaj në Twitter:

Kartat e identitetit dhe pasaportat janë në prag të skadimit për shumë qytetarë. Nga fillimi i tetorit ato që skadojnë këtë vit nuk do të mund të përdoren më, nëse nuk shoqërohen me dokumentin e aplikimit.

Të gjithë duhet të NXITOJNË sot, që të mos BEFASOHEN nesër, kur të ndalohen për të udhëtuar jashtë vendit apo kur të mos mund të marrin një shërbim tjetër brenda tij.

3 Comments

  1. Si e shtyve afatin per votimet shtyje dhe per levizjen jashte shtetit o shoku L leshi , apo duheshin per votime se do shtyheshi zgjedhjet nese nuk shtyje afatin.

  2. Por or Llesh,don me e ba llesh e lli aah!!??
    T’ka hi’ frika per votimet e 13 Tetorit aah!!??
    Mos u merzit kan me u rregullu ato pune.
    Shko merr detyrat e Partise tashti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu