• |
ide | kryesore

Nesër Asambleja e PS, zbardhet axhenda

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama do mbajë nesër (23 korrik) Asamblenë Kombëtare. Ndërsa është zbardhur edhe agjenda e Asamblesë që do hapet me fjalën e kryeministrit Rama.


Më pas do mbahet një analizë mbi rezultatet e zgjedhjeve të 30 qershorit. Analiza do pasohet me shqyrtimin dhe miratimin e Projekt-Vendimit për organizimin dhe zhvillimin e zgjedhjeve të përgjithshme në parti.


Në paktën e katërt do bëhet shqyrtimi dhe miratimi i Projekt-Udhëzimit për zgjedhjet e reja të përgjithshme në parti.

Dhe në pikën e pesë do bëhet shqyrtimi dhe miratimi i Projekt-Udhëzimit për kriteret përzgjedhëse për delegatët e kongresit dhe kryetarët e partisë të bashkive. Asambleja do zhvillohet pasditen e së martën në orën 16:00.

5 Comments

  1. Dikush duhet tja shpjegoje fjalen turp dhe felliqsi se ata qe i kane pjelle nuk ja kane mesuar. Nqs mosha ja lejon ta kuptojne fjalen.

  2. UUUUUUUUUUURRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ,,,,,,,,,,,,,,,,,,, NESER QEKA ASAMBLEJA E KURVAVE KUQALASHE ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,UUUUUUURRRRRRRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.