• |
ide | kryesore

Bllokimi i 200 kg drogë në Itali, Berisha: Ishte dhurata e fundit e Ramës për Bolonjën

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas operacionit të finalizuar në Bolonja të Italisë, si rezultat i të cilit u sekuestruan 200 kilogramë lëndë narkotike të llojit “canabbis sativa” dhe u arrestua një 29-vjeçar shqiptar.

Në një postim të publikuar në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, Berisha shkruan se droga ishte dërguar nga Shqipëria dhe se ishte “dhurata e fundit e treshes Edvin Mafia, gjeneral Hashashi, Ardi Eskobari për Komunën e Bolonjes!”. Bashkëngjitur postimit, ish-kryeministri ka ndarë me ndjekësit edhe një video nga operacioni i Policisë italiane.

I ndaluari në këtë operacion është shtetasi me inicialet N.R. Sasia e konsiderueshme e drogës pas kontrollit të ushtruar në automjetin e 29-vjeçarit, nëse do të arrinte të shitej në treg, përllogaritet të kapte vlerën e 1 milionë eurove.

Postimi i plotë i Berishës:

200 kg hashash cilesia extra, dhurata e fundit e treshes Edvin Mafia, gjeneral Hashashi, Ardi Eskobari per Komunen e Bolonjes!

Miq, sot Guardia di Financia ka sekuestruar 200 kg hashash te cilesise me te larte i derguar nga Shqiperia. Kjo eshte dhurata e fundit e narkotrojkes Edvin Droga, gjeneral Hadhashi dhe Ardi Eskobari. Ndiqni videon e meposhtme. sb

 

200 kg hashash cilesia extra, dhurata e fundit e treshes Edvin Mafia, gjeneral Hashashi, Ardi Eskobari per Komunen e Bolonjes!Miq, sot Guardia di Financia ka sekuestruar 200 kg hashash te cilesise me te larte i derguar nga Shqiperia. Kjo eshte dhurata e fundit e narkotrojkes Edvin Droga, gjeneral Hadhashi dhe Ardi Eskobari. Ndiqni videon e meposhtme. sb

Publiée par Sali Berisha sur Jeudi 29 août 2019

3 Comments

  1. ah plak kurve, plak kurve… Tani po na del me krahun e kanabistave…
    Po ju thua se ja ‘ Rama ju spiunoi’… ‘ Rama ju beri dhurate per policine e Bolonjes’….

    Yyyy njeri i ndyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu