• |
ide | kryesore

Ndërprerje energjie në Tiranë, OSHEE tregon cilat zona do mbeten pa drita

Lajme, Të fundit

Disa zona të kryeqytetit nuk do të kenë furnizim me energji elektrike përgjatë ditës së nesërme. Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka bërë të ditur përmes një njoftimi për mediat se nesër, më datë 10 shtator, në disa zona të kryeqytetit do të ketë ndërprerje të energjisë në orare të ndryshme.


OSHEE shpjegon se shkak i mosfurnizimit me energji është rikonstruksioni i disa kabinave.


Njoftimi i OSHEE:

Pershendetje. Ne vijim te investimit te OSHEE per rikonstruksionin e kabinave, neser ne date 10 shtator do te stakohet energjia elektrike ne keto zona ne Tirane/ 10 shtator

09:00-13:30

rruga “Agush Gjergjevica”, rruga “Todi Shkurti”, rruga “Budi” si dhe një pjesë e ish-Qytetit Studenti

09:00-15:00

Rruga “Hoxha Tahsim”, Pjesërisht Sheshi i Xhamllikut

09:00-15:30

Rruga “Riza Jaha”, rruga “Qemal Stafa”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu