• |
ide | kryesore

Do shkarkohet Meta? Kryemadhi: Nuk shqetësohem fare…

Lajme, Të fundit

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, iniciativë e marrë kjo nga maxhoranca. Në një intervistë për “News 24”, Kryemadhi u shpreh se kjo gjë nuk është fare në axhendën e saj apo të LSI-së.

E pyetur nëse Komisioni Hetimor do të marrë vendimin ekstrem për ta shkarkuar apo Presidentin, Kryemadhi shtoi se Meta është një makineri politike që është shumë e vështirë për ta ndalur


“Mua nuk më shqetëson fare kjo gjë. Nuk është pjesë e axhendës time politike dhe e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Axhenda jonë është të nxjerrim Shqipërinë nga ky lloj fukarallëku të cilën e ka future regjimi i Edi Ramës. Besoj se z. Meta I ka kapacitetet e veta për tu përballur politikisht dhe di të them që është një makineri politike që është shumë e vështirë për ta ndalur” – tha Kryemadhi.

3 Comments

  1. Aty ju rrine mendja nonstop ndaj te rra kanceri sepse e keni te qarte fundin qe ju pret juve dhe monstrave tuaja. Per sa i perket makines se votave ajo ishte mbeshtetur mbi genjeshtren, tani cdo dite te behen zgjedhjet juve nuk ju bejne dobi se nuk ju voton njeri. Cfare ndryshimi keni nga partia e Gjinushit, pavota kujt i hyni ne pune? Beni kualicion parazgjedhor me ke te doni, askush nga partite e medha nuk do t’ju fale asnje vote thjeshte ju perdorin dhe pastaj do t’ju hedhin ashtu sic hodhet edhe ju themeluesit. Pavota ktheheni ne origjine, shtangist dhe ti kanceroze jeni askushi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu