• |
ide | kryesore

Kitaristi i “The Cars” ndërroj jetë në moshën 75-vjeçare

Paparazzi, Slider

Kitaristi dhe tekstshkruesi grupit të njohur të rrokut “The Cars”, Ric Ocasek ka ndërruar jetë në moshën 75 vjeçare. Sipas mediave të huaja ai u gjet pa ndjenja në shtëpinë e tij në Manhattan rreth orës 4:00 të pasdites nga ish-bashkëshortja e tij, ish-modelja Paulina Porizkova. Shkaku i vdekjes së muzikantit të njohur të rrokut ende nuk është bërë i ditur. I themeluar në vitin 1976, grupi i rro  kut “The Cars” u shndërrua në një nga më të rëndësishmit të rrymës së rrokut “New Wave” me hite të shumta duke përmendur këtu “My Best Friend’s Girl,” “Just Ëhat i Needed,” “Shake It Up” dhe “Drive.” Grupi u nda në vitin 1988 për të ribashkuar sërish në vitin 2010 me albumin “Move Like This”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu