• |
ide | kryesore

Reagon Basha: Vendimi për Tahirin, i turpshëm!

Lajme, Të fundit

“Vendimi i turpshëm për të mos bërë drejtësi për krahun e djathtë të Edi Ramës, që e mbushi Shqipërinë me drogë dhe e shndërroi atë në njollën e zezë të krimit në Europë, provon se drejtësia në Shqipëri është peng i Edi Ramës, dhe Edi Rama është peng i krimit” – ishte reagimi i parë i Lulzim Bashës për vendimin e gjykatës së krimeve të renda për Saimir Tahirin.


“Vendimi i sotëm konfirmon se Edi Rama bëri gjithçka për ta mbrojtur Saimir Tahirin, sepse Saimir Tahiri e mban peng Ramën me dosjet e korrupsionit dhe të lidhjeve të tij me krimin, duke nisur me dosjen e kokainës së Xibrakës, ku është i përfshirë vëllai i Edi Ramës.


Përsa kohë Edi Rama është në krye të qeverisë, në Shqipëri nuk ka për të patur drejtësi, krimi dhe të pushtetshmit do të jenë të paprekshëm, Shqipëria do të mbetet peng i krimit dhe shqiptarët më të varfër e më të papunë. Vetëm çlirimi i qeverisjes nga krimi do ti hapë rrugë drejtësisë së vërtetë dhe mirëqenies për të gjithë shqiptarët” – tha Basha. ©LAPSI.al


9 Comments

 1. Njerezit e elites politiko-kriminale hapin shampanjen dhe zgerdhihen me ate pjese idiote te popullit qe besoi se do kishte drejtesi, apo qe besonin tek reforma ne drejtesi.

  1. Reforma ne drejtesi do veproje,por do filloje nga ata qe kane lare duart me gjak per te arritur qellimet e tyre,keshtuqe Tahiri eshte cironke ne krahasim me Berishen,Meten dhe kete bythepambukun Basha…

 2. Ke te drejte. Reforma e leshit do te veproje.
  Ju jeni te gjithe te tredhur dhe pederaste.
  Kur dhe kunder kujt do veproje kjo Reforma e sjelle me buje qe pertej oqeanit ?
  Ishim shume me mire pa reforme, Tani ka mbetur vetem ta quajme te bardhen te zeze dhe krimin virtyt.
  Bravo BE dhe USA. Po jua shohim hajrin,Jeni vertet miq te ketij populli.
  Ja dhe opozita pa allate qe mbeshtet Reformen. Eshte e nevojshme dhe po na sjell shume te mira.
  Rrroffte drejtesia e re .
  Rrroffte perkrahja nderkombetare per Reformen me te thelle e me te mire ne bote.

  1. Madje do thoja rajonin sorosian qe ja mbylli mundesite amerikes te na ndihmike realishte pasi sorosianet privatizuan gjithe shqiperine dhe bejne cte duan. Asgje nuk ka ndryshuar. Hapi tjeter eshte te promovojne tirani duke ja shplare trute me pseudo tolerance. Evropa perbehet nga komuniste….kshu rajoni sorosian doja te thoja, ose organizata me mire

 3. O Luli po nuk e kupton qe ti po e mban peng Shqiperine, paaftesia jote po ben qe na shkerdhejne keta flliqesirat.

  Jep doreheqjen o i vrare te shpetoje shqiperia nga Ramastani.

  1. Po ti nuk e ke kuptuar qe edhe Einstein po te vije ne krye te opozites keta felliqesira do te thone se faji eshte I teorise se relativitetit. Kjo eshte propagande kunder oponentit nga me e ndyra. Jo se Luli eshte gjeni apo I paster. Por ai goditet kur eshte teresisht I pambrojtur mediatikisht dhe pa mbeshtetjen e shteteve qe kane shkelur parimet baze te demokracise. E kupton qe doreheqja e Lulit tani do kerkoje riorganizim opozitar dhe me sh gjasa I jep Rames mundesine e nje mandati te trete. Jo se Luli do e ndrisi por ardhja e tij ne pushtet I sherben vetem çmontimit te rregjimit oligarkik she kriminal te Rames. Prandaj forca Luli ose yyyp Luli sepse tani ai eshte ne mes te betejes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *