• |
ide | kryesore

Rama: Gjermania tha “PO” për negociatat, për kushtet…

Lajme, Të fundit

Në një intervistë të dhënë në Nju Jork, kryeministri Edi Rama thotë me bindje se Gjermania do të shkojë me një “PO” për çeljen e negociatave me Shqipërinë takimin e 28 vendeve anëtare në 18 tetor. Sipas Ramës kushtet për të cilat flet opozita janë për fazën e dytë.

“Është qeveria gjermane që ka marrë nga shumica në Bundestag një dritë jeshile për të shkuar në Këshillin Europian me një “PO” për çeljen e negociatave për Shqipërinë. Çelja e negociatave do të thotë fillimi i një procesi aspak të thjeshtë dhe të gjatë përmbushje kushtesh.

Që do të thotë se gjëja më minimale që do të mësohemi tash e tutje është se duke çelur negociatat, kemi çelur një rrugë që do na duhet të përmbushim jo dy, as 9, por qindra në mos mijëra kushte në çdo sektor për çdo aspekt dhe të gjitha këto janë në të mirën tonë” – tha Rama. ©LAPSI.al

7 Comments

  1. Negociatat do hapen vetem po u plotesuan 9 kushtet.pa to nuk ka asnje date. Maqedonia fillon pa asnje kusht.
    Ato kushte kerkonte opozita ne tubimet e saj.

  2. Kjo qelbesira bashke me sorosin tashme kane kaluar tek faza “e vodhem meriten tani perhapim informacion fallco”, te urtit i kthejne ne agresive me qellim. Keshtu shantazhohet sot. Nejse vazhdoni jepjani bythen nazisteve se ne fakt ne evrope e popujt e tjere e dine sbume mire cfare po ndodh ketu. Evropa pa tirani eshte 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu