• |
ide | kryesore

Rama shpërblen Laert Vasilin, e bën drejtor në Durrës

Lajme, Të fundit
Drejtori aktual i Qendrës Kulturore “Aleksandër Moisiu” në qytetin e Durrësit, Elio Bajramaj është shkarkuar nga detyra.
Ky institucion do të drejtohet tashmë nga Laert Vasili, vendim ky që do të merret nga Këshilli Bashkiak këtë të premte. Vasili është shfaqur prej disa kohësh si një nga zërat mbrojtës të Edi Ramës në studio televizive, sidomos tek cështja e prishjes së Teatrit Kombëtar.
Bashkia do ta paraqesë këtë emërim në mbledhjen e radhës të Këshillit Bashkiak Durrës, që do të mbahet të premten, më 27 shtator, duke kërkuar nga këshilltarët miratimin e shkarkimit të Bajramajt nga drejtor i Qendrës Kulturore “Aleksandër Moisiu” dhe emërimin në këtë detyrë të Laert Vasilit.

Njëkohësisht pritet që të premten KB të miratojë dhe ndryshimin e emërtimit nga Qendër Kulturore në teatri ”A.Moisiu”.


16 Comments

  1. Si nje perunjes i devotshem!Si nje levyres i sbperfytyruar deri ne neveri ne mbrojtje te bandes dhe krimineleve qe vjedhin pafund kete vend!Si nje palaço qe sa here mbaronte emisionin habitej edhe me veten se si fliste gjera qe as ne boten e pertejme nuk i mendonte!Ja doli,u be se te tille jane krejt plehrat qe ka ne administrate,qyrrashe do te thoshte Alfred Trebicka per te e ata !U shperbly pisi qe nginte zerin e bente si njohes i madh,absolut i qeverisjes dhe i mahnitur nga “punet” e saj !Asnje Shqiptar normal,nuk sheh asgje korrekte as te qeverisja e as te drejtuesit e rilindjes qe jane super-super hajdute e te papergjegjshem!Kampion eshte Edvini,pastij vjen mashtruesi i pacipe Erioni i Vjollces,nga Ura Vajgurore qe drejton bashkine e tiranes!

  2. TE GJITHE KETO BUCET SI RALFA , AERTA E SHUME KURVA TE TJERA JANE PROMOVIME TE ZHEJIT . ZHEJI NA RRUAJTE KARIN. BOL ME PROMOVIMET E KURVAVE.

  3. Nuk ja vlen te ndysh gojen me kete soj. Ruajini gjuhet tuaja se nuk vlen ti ndysh me ta. Nuk ja vlen. Jane te ndyte mjaftushem. Do ti dale dhe do ti teproje per gjithe jeten…….

  4. KY sahanllepirees na ka ca koken ka 3-vite duke mbojtur qeverin per interesat e tij por une per nje gje habitesha zhej cfar e ka ku e gjente cfar interesash te perbashkta kishin pra zhej-vasili bashke sepse ky vasili sme bente pershtypje dukej servilizmi i tij hapu por zhej………………

  5. Beje minister je qe je o budalle. Kujt i intereson se ca ben ti o qyqar. Vet do i paguash. Sa i mjere qe je. Je per gjynah.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu