• |
ide | kryesore

Video/ Përshëndetja naziste e tifozëve bullgarë: Stoichkov qan në emision

Sport, Video

Në Bullgari vazhdon të bëjë zhurmë sjellja e tifozëve të tyre në ndeshjen kundër Anglisë, për kualifikueset e Euro 2020. Më shumë se situata e skuadrës kombëtare, e fundit në Grupin A, ka bërë përshtypje racizmi i shfaqur kundër futbollistëve anglezë me ngjyrë dhe përshëndetja naziste e parë në shkallët e stadiumit në Sofie.


Ish-futbollisti i madh bullgar Hristo Stoichkov nuk ka arritur të mbajë lotët gjatë transmetimit televiziv “Futbol Central” në Tudn për atë që ndodhi gjatë ndeshjes mes Bullgarisë e Anglisë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *