• |
ide | kryesore

Kamioni me 39 viktima në Angli/ Detaje rrëqethëse, emigratët luftuan me thonj për të dalë (FOTO)

Planet, Të fundit

Detaje të reja janë zbardhur nga vdekja tragjike e 39 emigrantëve që u varrosën për së gjalli në kamionin frigoriferik.


“Daily Mail” shkruan se emigrantët janë përpjekur me thonj që të dalin nga kamioni, dhe kjo gjë është vënë re pasi në muret dhe në dyert e kamionit janë gjetur gjurmë gishtash me gjak dhe copa mishi.


Mediat ndërkombëtare shkruajnë gjithashtu se emigrantët kanë gërryer me thonj anësoret e kamionit, temperatura e të cilit arrin deri në minus 25 gradë Celsius.

Gjithashtu në pranga ka rënë edhe një çift emigrantësh.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu